Dell 100 milyon dolarlık girişim sermayesini tanıttı

Dünyanın en büyük halka açık olmayan teknoloji şirketi Dell Technologies, Dell Technologies Capital isimli girişim sermayesini gün yüzüne çıkardı. Yatırım şirketi, umut veren girişimciler ve girişimlerin, müşterilerine yenilikçi teknoloji sunmaları için yılda yaklaşık 100 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor.

Dell Technologies Capital, 70’i aşkın erken aşamadaki girişimlere ve start-up‘lara aktif şekilde yatırım yaptı. Birkaç yıl önceki kuruluşundan bu yana görevi, şirket kurucularına ve ekiplerine yenilikçi teknoloji çözümleri geliştirmeleri ve bunları piyasaya sunmalarında yardım etmek olan şirket, ilk kez yatırımlarını ortaya çıkarıyor.

Dell Technologies başkanı ve CEO’su Michael Dell, “Dell Technologies Capital’da, umut veren girişimlerin dünyayı değiştirmek için nelere ihtiyaç duyduğunu iyi biliyoruz.Onlara, inovasyonlara devam etmeleri ve potansiyellerini maksimum düzeye çıkarmaları için gereken kaynakları, ölçeği ve uzmanlığı sunuyoruz” diye konuştu.

‘Gizlilik içinde çalışıyoruz’

Dell Technologies Capital başkanı Scott Darling ise “Dell Technologies Capital olarak yatırımlarımızı gizlilik içerisinde birkaç yıldır sürdürüyoruz ve yatırım hızımızı giderek artırıyoruz” dedi.

Verilen bilgiye göre Dell Technologies’in girişim ekibi; Dell, Dell EMC, Pivotal, RSA, SecureWorks, Virtustream ve VMware‘i de içeriyor. Dell Technologies Capital’ın yatırım odağında şu alanlar yer alıyor: Depolama, Yazılım Tanımlı Ağ, Yönetim ve Orkestrasyon, Güvenlik, Yapay Zekâ, Makine Öğrenimi, Büyük Veri (Big Data), Veri Analizi, Bulut, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve DevOps.

Öne çıkan yatırımları

Dell Technologies Capital’in portföyünde yer alan ve bu yıl öne çıkartılan iki şirket şunlar:

  • Edico Genome, DNA sekanslama ile ilişkili yoğun iş yüklerini analiz etmek için tasarlanmış ilk bio-IT işlemciyi ve uçtan uca bir platform yarattı.  Edico Genome, Dell Technologies ile birlikte, standart yazılımla 24 saatten fazla süren tüm bir genomun analizinin 22 dakikada yapılmasını sağlayan önceden yapılandırılmış olağanüstü bir çözüm sunuyor.
  • Graphcore, Makine Öğrenimi (ML) ve Yapay Zekâ (AI) uygulamaları için yoğun hızlandırma sunan yeni bir teknoloji geliştirdi. Şirketin Zekâ İşlem Birimi (IPU), özel olarak makine zekâsı iş yüklerine yönelik olarak tasarlanan ilk birim. Graphcore IPU platformları performansı iyileştirmek, verimliliği artırmak, bulut ve kurumsal veri merkezlerindeki AI uygulamalarını hızlandırma maliyetini düşürmek için tasarlanmış. Dell Technologies Capital, Graphcore’a, yenilikçi teknolojilerini çok daha fazla müşteriye ulaştırmak üzere Dell Technologies’in OEM ve ürün entegrasyon özelliklerinden faydalanması için yardım ediyor.

Dell Technologies Capital hakkında daha fazla bilgiye buradan erişebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın