2015’te hayatımıza girecek 11 teknolojik ürün

2014 yılı teknolojide birçok yeniliğe sahne oldu. Birçok cihaz tanıtıldı. Bu cihazlardan bazıları satışa çıktı. Ancak bazıları ise hevesimizi kursağımızda bırakırcasına satışa çıkmadı ve 2015 yılına ertelendi. Biz de tam da bundan bahsedeceğiz. 2015’te çıkmasına kesin gözüyle bakılan cihazları bir araya getirdik. İşte o 11 cihaz…

 

1- Apple Watch

apple-watch-2015

Kuşkusuz 2015’te satışa çıkması beklenen ürünlerin başında Apple’ın akıllı saati var. Tasarım ve özellikleriyle dikkat çeken Apple Watch, 2015’in başında satışa çıkacak. iPhone modelleriyle uyumlu olabilecek cihaz, özellikle akıllı saat almayı düşünenleri bekletmeye değecek.

 

2- Windows 10

windows-10-2015

Microsoft, Windows 8’den bir anda Windows 10’da geçecek. Yeni işletim sisteminde Windows 8’de yaşanan birçok hatanın önünde geçen şirket, tüm cihazların tek bir işletim sistemi üzerinden kullanılabilmesini sağlayacak. Bulut ile senkronize çalışacak Windows 10 ile kullanıcı deneyimi artacak.

 

3- Samsung Galaxy S6

samsung-galaxy-s6-2015

Kambersiz düğün olmaz misali, Samsung’un amiral gemisi olarak ifade edilen yeni Galaxy S modeli çıkmadan da yeni bir yıl olmaz. Samsung’un sır gibi sakladığı Galaxy S6 büyük olasılıkla şubat ayında düzenlenen Mobile World Congress’te (MWC) tanıtılacak.

 

4- Surface Mini

surface-mini-2015

Microsoft’un tablet modeli Surface’i önemli yenilikler bekliyor. Daha önce ‘büyük’ segmentte tabletlerle kullanıcıların karşısına çıkan Microsoft, rakipleri gibi küçük tablet modelini de kullanıcılara sunacak. Şirketin ilk küçük ekranlı tableti olacak cihazın özellikle fiyat bakımından iddialı olacağı ifade ediliyor.

 

5- Bükülebilir ekranlar gelecek

samsung-bukulen-telefon-2015

2015’in en büyük sürprizini Samsung yapacağa benziyor. Daha önce kavisli ve bükülebilir televizyon modellerini kullanıcılarına sunan şirket, bunu akıllı telefonlarda devam ettirecek. Daha fazla bükülme açısına sahip olacak yeni teknoloji, meraklıları hayrete düşürecek cinsten.

 

6- Apple’dan dev tablet

ipad-pro-apple-2015

Apple yapar mı demeyin. Evet yapacak. Uzun zamandan beri konuşulan dev ekranlı iPad modelleri 2015 yılı içeriside gelecek. İş hayatında kullanılmak üzere tasarlanacak bu tabletin ekranı 12 inç civarında olacak. Yani bir laptop ekranı büyüklüğünde.

 

7- Yeni HTC One

htc-one-2-2015

2014’ün en iyi telefonlarından biri kuşkusuz HTC One m8. Donanım özellikleriyle herkesin gönlüne taht kuran HTC One serisi 2015 yılı içerisinde yenilecek. HTC şu anda çalışmalara hız verdi ve yeni akıllı telefonu Mart ayına yetiştirmeye çalışıyor. Merakla bekliyoruz.

 

8- Oculus Rift geliyor

oculus-rift-2015

Sanal gerçeklik gözlüğü olarak da bilinen ve Facebook’un 2 milyar dolar bastığı Oculus Rift, şu anda geliştiriler tarafından satın alınıyor. Son kullanıcıların merakla beklediği cihaz nihayet 2015’te satışa çıkıyor. İçinde kendine özel uygulamalarla kullanıcılara sunulacak cihazın fiyatı henüz bilinmiyor.

 

9- Sony’den de gözlük gelecek

sony-vr-headset-2015

Sony’nin 2 yıl önce tanıttığı sanal gerçeklik gözlüğü de 2015’te satışa çıkıyor. Project Morpheus olarak bilinen cihazın özellikle Playstation 4 ile uyum olması merak seviyesini arttırıyor.

 

10- Hem ucuz hem de akıllı

oneplus-telefon-2015

2015 yılında akıllı telefon rekabetinde doz biraz daha artacak. Çinli şirket OnePlus’un geliştirdiği akıllı telefonlar, hem kalite hem de ucuz fiyatla dikkat çekecek. Şirketin şu anda geliştirdiği yeni model, deyim yerindeyse şirketin satışlarını patlatacak.

 

11- iTunes’a Beats desteği

beats-audio-2015 2

Popüler kulaklık markası Beats’i geçtiğimiz aylarda Apple tarafından satın alınmıştı. Beats’in kendi online müzik servisi Beats Music ise bu yıl iTunes’a dahil olacak. Buradan nasıl yenilikler çıkacağı ise merak konusu.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın