LoL Türkiye Büyük Finali’nde Şampiyon Dark Passage

League of Legends Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Finali heyecanında sona gelindi. Riot Games tarafından hayata geçirilen League of Legends (LoL) Şampiyonluk Ligi’nde sezonun en iyi takımı belli oldu. 13 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Büyük Finali 12 bin LoL tutkunu eşliğinde Ülker Sports Arena’da gerçekleşirken, 2016 LoL Türkiye Şampiyonu Dark Passage oldu.

5 maç üzerinden gerçekleşen büyük finalin ilk maçı son derece başa baş bir mücadeleye sahne olurken, maçın galibi Dark Passage oldu. İkinci maçı, rakibine karşı net bir üstünlük kurarak almayı bilen Dark Passage, üçüncü maçta gösterdiği üstün performansla bir kez daha kazanan taraf oldu ve 3-0’lık skorla şampiyonluğu göğüsleyen taraf oldu.

Brezilya’da Türkiye’yi temsil edecek

sampiyon-dark-passageLeague of Legends 2016 Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Finali ile ilgili olarak Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Hasan Çolakoğlu, şunları söyledi: “Daha iyi bir eSpor ekosistemi ve daha profesyonel bir League of Legends Şampiyonluk Ligi için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Türkiye Büyük Finali’ndeki zorlu karşılaşmadan kupayla ayrılan Dark Passage’ı tebrik ediyor, lig boyunca centilmence mücadele eden takımlarımıza ve tribünleri dolduran dostlarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum.”  

Lig aşaması, çeyrek final ve yarı final aşamalarının ardından finale yükselen en iyi iki takımın mücadele ettiği dev etkinliğin galibi olan BKM Express’in ana sponsoru olduğu Dark Passage, Türkiye’yi IWCQ’da temsil etmek üzere Brezilya’ya giderek Dünya Şampiyonası’na katılmak için mücadele edecek. Türkiye Büyük Finali heyecanı, bu yıl Digiturk’le TV ekranlarına taşınırken, Twitch ve YouTube 360 yayınıyla da büyük ilgi gördü.  


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın