2016’nın en büyük internet yatırımını Armut.com aldı

Hizmet ihtiyacı olanlarla, uzman hizmet verenleri buluşturan online pazar yeri Armut.com, bir süre önce aldığı 11.2 milyon TL’lik yatırım ile Türkiye’de 2016’nın en büyük internet yatırımına da imza atmış oldu. 2011 yılında kurulan ve bu sene 5. yaşını kutlayan şirket, yakın bir dönemde Addventure ve Hummingbird Ventures fonlarından toplam 11.2 milyon TL’lik yatırım almıştı.

Armut.com’dan yapılan açıklamada, bu yıl cirosunu ikiye katlayan şirketin, ev hizmetleri alanında dünyadaki ilk 5 oyuncu arasına girdiği belirtildi. Similar Web verilerine göre Armut.com, Ekim 2016’da aylık 8.2 milyonluk sayfa ziyareti sayısına ulaştı.

Global ölçekte ev hizmetleri pazar yerleri arasında ilk 3 sırada ABD’deki girişimler (Angieslist, Homeadvisor, Thumbtack) yer alırken; Türkiye’den Armut.com, Fransız Starofservices’in hemen arkasından 5. sırada bulunuyor.

2017 yılında 8 ülkeye açılacak

Türkiye’deki bir internet girişimi olarak faaliyet gösterdikleri alanda global ölçekte yakaladıkları başarıya dikkat çeken Armut.com Kurucu Ortağı Erol Değim, şunları söyledi:

“Türkiye’de doğan ve büyüyen bir internet girişimi olarak 2016 yılında ülkemizdeki en büyük internet yatırımını almış olmak bizleri gururlandırıyor. 2016 yılı zor bir yıl olsa da Armut.com olarak ciromuzu 2 kat artırdık. Büyümemize paralel olarak çalışan sayımız da 60’ı geçti. 2017 yılı hedefimiz ise büyümemizi sürdürerek global rekabette iddiamızı artırmak ve bu doğrultuda 8 ülkeye Armut.com’un teknolojisini ve hizmet kalitesini taşımak olacak.”


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın