2016’da 3 milyon uçak bileti satan Enuygun’un 2017 hedefi 5 milyon

Online uçak bileti satış sitesi Enuygun.com 2016 yılında 3 milyon uçak bileti satışı gerçekleştirdi. Enuygun.com’un CEO’su Çağlar Erol’un açıklamasına göre Enuygun uçak bileti satışında 2017 yılında ise bu rakamı 5 milyona çıkarmayı hedefliyor.

Farklı hava yolu firmalarının seferlerini karşılaştırarak kullanıcılarına en uygun uçak biletini satın alma seçeneklerini sıralayan Enuygun.com’un CEO’su Çağlar Erol, ‘’2016 yılında başarılı bir performans ortaya koyduk ve online olarak 3 milyon adet uçak bileti satışını geçtik. Ayda 10 milyonu aşkın kullanıcı en uygun uçak biletini kolayca bulmak ve satın almak için Enuygun.com’a geliyor” dedi.

Erol, “Mobil uygulamamızın indirilme sayısı 1.5 milyonu geçti ve 2017’de bu sayıyı 2 kat artırıp, yıl sonunda 3 milyon indirmeye ulaşacağız’’ diye konuştu.

2017’de Wingie ile 5 yeni ülkeye açılacak

Yeni yıla, yeni reklam ve iletişim kampanyası ile girdiklerini söyleyen Erol, 2016 yılında tanıttıkları “Wingie” markası ile başlattıkları yurt dışı açılımı hakkında ise şu bilgileri verdi:

“Geçtiğimiz yıl Wingie ile dünya pazarına da adım attık. Yurt dışı açılımımızın ilk hamlelerini ABD, İngiltere ve Almanya ile yaptık. 2017’de 5 ülkeye daha açılarak toplamda 8 ülkede büyümeyi ve global bir marka olmayı amaçlıyoruz’’ diye konuştu.

2008 yılında kurulan Enuygun.com’da kullanıcılar 1000’in üzerinde havayolu şirketinin uçak biletlerini karşılaştırıp, satın alabiliyor. Aylık 10 milyondan fazla ziyaretçiye ve 45 milyonun üzerinde sayfa gösterimine sahip olan Enuygun.com’un Android ve iOS için geliştirilen “Uçak Bileti by Enuygun” uygulaması da bulunuyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın