‘3 kilo daha versem, oldu bu iş’ dedirten 7 uygulama

Yaz bitti. Motivasyonunuz belki biraz düştü ama bunun gelecek yazı da var… Kilo vermek için aslında şimdi tam da zamanı. Üstelik diyet programlarınıza yönelik bu uygulamalarla, yemekleriniz alışveriş listenizle birlikte cebinize geliyor. Hatta, sırf siz o çok beğendiğiniz ama bedeni olmayan kıyafetin içine sığabilesiniz diye ufak kaçamaklarınız arkadaşlarınıza haber veriliyor.

1 – Diet Assistant-Weight Loss

dietassistant

Bu uygulamada yapmanız gereken tek şey, hedeflediğiniz kiloyla diyetinizin amacını girmek ve arkanıza yaslanıp, size sunulan planlardan birini seçmek. Yüksek proteinli dietlerin yanısıra vejetaryanlar için de diyet planları oluşturan uygulama ile size sunulan öğün seçenekleri ve içeriklerine göre alışveriş listeleri de oluşturabiliyorsunuz. Kilo değişiminizi grafiklerle takip edebildiğiniz uygulama ile verilerinizi Google Docs, Dropbox veya e-posta hesabınızla da senkronize edebiliyorsunuz. Ücretsiz olan Diet Assistant, iOS ve Android için geliştirilmiş.

2 – Calorie Counter & Diet Tracker

Calori Counter & Diet Tracker

Zayıflamak isteyenler ve yediğim yiyecekler ne kadar kalori içeriyor diye düşünenler için geliştirilen bu uygulamada, oldukça geniş yelpazeli yiyecek listesi (dile kolay 3 milyondan fazla!) ile yiyeceklerin kalori değerlerini içeriyor ve sizin için listesini tutuyor. Online olarak arkadaşlarınızın yediklerini ve kilo değerlerine de gözatmanıza imkan veren Calori Counter & Diet Tracker’daki Barkod tarama özelliği ile yiyeceklerin barkodlarını taratıp kaç kalori olduğuna da bakabilirsiniz. 300′den fazla egzersiz hareketini de içeren uygulama, iOS ve Android işletim sistemli mobil cihazlar için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

3 – Lose It

loseit

Bir diğer iddialı diyet uygulaması olan Lose It’te günlük kalori hedefi giriyorsunuz ve ardından hergün için yediklerinizi ve egzersizlerinizi takip edebiliyorsunuz. Zayıflamak isteyenler için motivasyona odaklanan uygulama, gündelik yaşam tarzınıza uygun kilo verme programı oluşturup, ideal formunuza kişisel hedeflerinize uygun bir şekilde ulaşmanıza yardımcı oluyor. iOS işletim sistemli mobil cihazlar için ücretsiz olarak indirilebilen Lose It’in kullanıcılarının toplam verdiği kilo 18 milyonu aşmış.

4 – Diet Point – Weight Plan

DietPoint

130’dan diyet planıyla birlikte sunulan Diet Point-Weight Plan’da belirlediğiniz plana göre öğün hatırlatıcı, alışveriş listesi ve egzersiz seçenekleri de kullanıcıya sunuluyor. Vücut kitle endeksinizi hesaplayıp, vermeniz gereken kiloyu size sunan uygulama, diyetinizi destekleyecek 500’den fazla ipucunu da içeriyor. 2010’dan bu yana kullanılan uygulama ile 5 milyondan fazla kişi kilo vermiş. iOS ve Android için geliştirilen uygulama ücretsiz olarak indirilip, kullanılabiliyor.

5 – 7 Minute Workout

7 Minute Workout

Yoğun bir iş yaşamınız varsa kilo vermek için spor salonlarına vakit ayırmanız zor tabi. Ama spor salonu cebinize gelse….7 Minute Workout’un iddiası bu. Uygulama, “Bir saatlik boşluğu gün içinde yaratmak zor olabilir ancak 7 dakika ayırabilirsiniz” diyor. Oyunlaştırma temelli bu uygulamadaki, 7 dakikalık çalışma programı bilimsel makalelerden derlenerek oluşturulmuş. 7 ay 7 Dakika esasına dayanan uygulamada, bir ayda 3 kez tembellik yaparsanız, programınıza baştan başlıyorsunuz. Uygulama iOS ve Android cihazlara ücretsiz olarak indirilebiliyor.

6 – Fitocracy

fitocracy

Candy Crash oynar gibi kilo vermek ister misiniz? Fitocracy, diyet programınızı eğlenceye dönüştürmek konusunda hayli iddialı. Uygulama üzerinden egzerzilerinizi takip edip, puan kazanabilirsiniz. Planınız çerçevesinde tamamladığınız her aşama sonrası size yeni “level”ler açarak diyet ile oyunu birleştiren bu uygulama ile sizin gibi kilo hedefi koyanlarla online olarak sosyalleşmeniz de mümkün. Ücretsiz olan uygulama iOS ve Android için indirilip, kullanılabilir.

7 – Fitbit

fitbit

Sadece kilo vermek değil, sağlıklı ve zinde bir yaşama odaklanan Fitbit, sizin günlük aktivitelerinizi takip ediyor, egzersizlerinizi organize ediyor ve sağlıkla ilgili istatistiklerinizi tutuyor. Kaç kalori aldığınızı ve kaç kalori yaktığınızı akıllı telefonunuz üzerinden size sunan uygulama ile diğer kullanıcılarla rekabet edip, sonuçlarınızı da arkadaşlarınızla paylaşmanız mümkün. Uygulama iOS ve Android cihazlara ücretsiz olarak indirilebiliyor.

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın