300 milyon Android kullanıcısına ulaşan 360 Security, Türkiye’de

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için geliştirdiği uygulama ile dünyada 300 milyon kullanıcıya ulaşan Çinli mobil antivirüs ve performans uygulama geliştiricisi 360 Mobile Security, Türkiye pazarına girdi. Uygulamanın Türkiye lansmanına katılan 360 Mobile Security Global Operasyon Direktörü Huang Yan, Türkiye’de yüzde 69’u 30 yaş altında olmak üzere yaklaşık 24 milyonu aşkın Android telefon kullanıcısının bulunduğunun altını çizdi.

Huang Yan, “ABD’ye göre 6.5 kat daha fazla virüs ile karşılaştığımız Türkiye pazarında 10 milyon kullanıcımızda günlük 30 bin virüs yakalıyoruz. 2015 yılı süresince Türkiye’de akıllı telefon sahipleri 2.5 milyon kez virüs saldırısına maruz kaldı. 360 Security olarak biz bunların 1 milyonunu tespit edip, telefonları koruma altına aldık” diye konuştu.

Her gün 700 bin kişi oyun hızlandırıyor

360 Security’nin Android cihazları yüzde 18 oranında hızlandırdığını ve pil ömrünü de ortalama 3.5 saate artırdığını aktaran Huang Yan, özellikle oyunların bıraktığı ön bellek dosyalarıyle ilgili olarak şunları söyledi: “Kullanıcılar, uygulamayla Türkiye’de de hayli popüler olan Score! Hero, Candy Crush, Clash of Clans gibi zamanla önbellekte biriken dosyaları tek dokunuş ile temizleyebiliyor. Oyun hızlandırma özelliği Türkiye’de günde 700 bin kişi tarafından kullanılıyor. Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında yüzde 33.7 daha yüksek bir kullanım oranı mevcut.”

360-security-turkiye

WhatsApp, Facebook, Twitter, Gmail gibi pek çok akıllı telefon uygulamasının kişisel bilgilere sahip olduğunun altını çizen Huang Yan, “Akıllı telefon belleklerinin büyük bir bölümünde kişisel mesaj, video, ses kaydı ve fotoğraf gibi başkalarıyla paylaşılmak istenmeyecek bilgiler yer alıyor. Bu bilgilerin gizliliği için cihazların mutlak bir uygulama ile korunması gerekiyor” dedi.

Yakın zamanda Türkçe dil desteğine de kavuşarak 30 dilde kullanılabilir hale gelen 360 Security’de gizlilik ayarlarının yanısıra, antivirüs motoru, gereksiz dosya temizleyici, hafıza artırıcı, güç tasarrufu, anti-hırsızlık, bulut tarama ve  ‘Telefonumu Bul’ gibi özellikler bulunuyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın