4DX sinema teknolojisi ‘Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2’ ile geldi

Türkiye’deki sinema salonlarında yer alacağını daha önce duyurduğumuz 4DX teknolojisi ilk kez ‘Açlık Oyunları: Alaycı Kuş Bölüm 2’ ile beraber izleyicilere sunuldu.

Marmara Forum Alışveriş Merkezi’ndeki Cinemaximum’da yer alan 4DX teknolojisi ile Açlık Oyunları serisinin en son bölümünü mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

4DX teknolojisi nedir?

Peki 4DX teknolojisi nedir? 4DX teknolojisi seyircilere filmlerde hareket, titreşim, su, rüzgar, ışıklandırma, koku ve daha fazlasını sinemaseverlere hissettiriyor. Başka bir deyişle sinema izleyicisini gerçek anlamda filme dahil eden bir deneyim sunuyor. Örneğin, filmde bir patlama sahnesi olduğunda koltuklardaki titreşim veriliyor. Sahneye göre sis ve koku da izleyicilere sunuluyor.

4DX-sinema-turkiye-840x420

4DX teknolojisi ile ilgili Mars Cinema Group CEO’su Kurt Rieder: “Hareketli sinema deneyimi alanında lider olan 4DX’in önde gelen tüm film stüdyolarının desteğini arkasına alması sayesinde sinemaseverler için en iyi içerikleri sunabileceğiz. İstanbul Cinemaximum Marmara Forum, Türkiye’nin en iyi alışveriş merkezlerinin birinde yer alıyor ve Mars Cinema Group’un en büyük sinema kompleksi olma özelliği taşıyor. Dolayısıyla 4DX’in lansmanı için de İstanbul Cinemaximum Marmara Forum’un oldukça uygun bir lokasyon olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Paylaşılan rakamlara göre 2010 yılından bu yana 200’den fazla Hollywood filmi 4DX olarak yayınlandı ve Haziran 2015 itibariyle, 34 ülkede 173 mekanda 24 binden fazla 4DX koltuğu bulunuyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın