5 bin Euro maaşla çalışacak 1000 mühendis aranıyor!

Moda alanında hizmet veren e-ticaret girişimi Zalando, 2017 yılında 1000 mühendis alacak. Almanya merkezli start-up’ın ‘1000 mühendis aranıyor’ başlığıyla yaptığı duyurura göre şirketin Berlin ofisinde çalışacak olan mühendislere vereceği maaş ise yıllık 35 bin Euro ile 60 bin Euro arasında değişiyor. Türk Lirası olarak olarak aylık yaklaşık 11 bin TL’den başlayan maaş, pozisyona ve niteliklere göre 18 bin 266 TL’yi buluyor.

zalando-teknolojiAvrupa’nın en büyük online moda perakendecisi olan Zalando, 2017 yılı için agresif bir büyüme planı açıkladı. 2008 yılında kurulan ve Avrupa’nın 15 ülkesinde hizmet veren şirketin şu an itibariyle 5 bini Berlin’de olmak üzere toplam 11 binden fazla çalışanı bulunuyor.

Berlin’deki yeni genel merkezini 2008 yılında açmayı planlayan Alman girişimin küresel insan kaynaklarından sorumlu başkanı Terry Swann, “Berlin’de çalışacak olan yeni işe alınanlara, yıllık 35 bin Euro ile 60 bin Euro arasında ödeme yapılacak. Şehir merkezinde aylık kirası 1000 Euro’yu geçmeyen daire de bulabilirsiniz dedi.

Moda dünyasına kodları giydiriyor

Avrupa’nın önde gelen yatırımcılarından şu ana kadar toplam 600 milyon doların üzerinde yatırım alan Zalando’nun istihdam edeceği 1000 kişi, şirketin teknoloji geliştirme ekibinde yer alacak. Zalando’dan yapılan açıklamaya göre 2015 yılında 800 çalışanın yer aldığı şirketin teknoloji ekibinde şu an itibariyle 1600 kişi çalışıyor. 2017’deki yeni işe alımlarla birlikte bu sayı 2600’e ulaşacak.

Frankfurt Borsası’nda de işlem gören şirket, mevcut çalışanlarını da unutmamış. Geçen hafta çalışanları teşvik programını hayata geçiren Zalando, yaklaşık 1 milyon Euroluk hissesini çalışanlarına dağıtmış. Piyasa değeri 8.7 milyar Euro’yu bulan şirketin 2015 yılında satış gelirleri 3 milyar Euro’ya ulaşırken; aktif müşteri sayısı 19 milyonu, platformundaki marka sayısı 1500’ü, ürün sayısı 200 bini geçmiş durumda.

Google’a başarı hikayesi oldu

zalando-uygulama

Dijital ve mobil pazarlama alanında Google’ın başarı hikayeleri arasında da yerini alan Zalando, online alışveriş deneyimini geliştirmek için “Big Data”, “Bütünleşik Ticaret”, “Veri Görselleştirme” gibi teknolojileri kullanıyor.

Geçen yıl “Radical Agility” adlı dönüşüm programını hayata geçiren Zalando’nun moda e-ticareti alanındaki sloganı da oldukça çarpıcı: “Kodları giydiriyoruz!“ (We dress code).

Başvuru için

zalando-e-ticaretZalando’nun bu dönüşüm programı sonrası şirkete teknoloji alanında yapılan aylık iş başvuru sayısı da 500’den 2 bine ulaşmış.

Şirketin en çok aradığı meslekler arasında yazılım mühendisleri, veri bilimcileri ve kullanıcı arayüzü tasarımcıları öne çıkıyor. 

Şiketin teknoloji vizyonu ile ilgili ayrıntılara buradan erişebilirsiniz. Zalando’nun güncel iş ilanlarını takip etmek ve başvuru yapmak için ise burayı tıklayabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın