Açık inovasyon için Urla’da HacknBreak kampı kurulacak

Türkiye’nin yaratıcı beyinleri bu yıl ikinci kez yine İzmir Urla’da HacknBreak Açık İnovasyon Kampı‘nda bulaşacak. Doğayla iç içe yeni fikirlerin konuşulacağı ve destekleneceği kampa, 3 bine yakın katılım bekleniyor.

Açık İnovasyon Derneği tarafından düzenlenen Açık İnovasyon Kampı etkinliğinin sloganı ise “Daha iyi bir gelecek için mola”

19 – 27 Ağustos tarihleri arasındaki teknoloji odaklı etkinliklerin yanı sıra kültür,  sanat ve spor aktivitelerinin de yer alacağı kampa, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ev sahipliği yapıyor. Kampın bu yılki ana konuları “Temiz Enerji, Elektrikli ve Otonom Taşıtlar, Sanayi 4.0, Design Thinking” olacak. 100’ün üzerinde hackhathon, ideathon, atölye çalışması ve eğitim içeren kampta “Açık İnovasyon Konferansı” da düzenlenecek.

HacknBreak ile yeni fikirler desteklenecek

Hack’n Break’te ayrıca tasarım ve yeni fikir geliştirmeye yönelik maratonlar (ideathon), workshop ve teknoloji girişim sunumları da yer alacak. Başarılı bulunan fikirler, mentor desteğiyle iş modeli ve teknik fizibilite açısından iyileştirilecek. Ardından kurumsal yatırım yöneticileri ve melek yatırım ağı temsilcileri tarafından değerlendirilecek.

HacknBreak’in bu yılki sponsorları arasında ise Zorlu Holding, Vestel, Ege İhracatçı Birlikleri, Havelsan, Temsa, Airties, gibi şirketler ve kurumlar yer alıyor. Program hakkında bilgi almak ve etkinliğe katılmak için www.hacknbreak.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın