Adele, ’25’ albümünü Pandora yayınladı

Son günlerin en hararetli tartışması Adele’nin 25 albümünün online müzik platformlarına yayınlanmayacak olmasıydı. Hatta bu konu hakkında paylaştığımız bilgilerde Adele’nin 25 albümünün Apple Music ve Spotify’da yer almayacağını paylaşmıştık.

Bu iki dev müzik platformundan akla gelmeyecek bir şirket Adele’nin ’25’ albümünü yayınlamayı başardı. Bu şirket Pandora oldu. Şirketten yapılan açıklamada Adele’nin 25 albümünün abone olan kullanıcıların dinleyebileceği açıklandı.

Ancak ne yazık ki Türkiye’deki kullanıcılar, albüme online platformlardan ulaşamayacak. Bunun da sebebi Pandora’nın Türkiye’de kullanılmaması. Pandora’nın şu anda sadece ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıldığını paylaşalım.

3 günde 2.3 milyon adet

Hazır söz Adele’nin 25 albümünden açılmışken birkaç rakam da paylaşalım. Söz konusu albüm sadece ilk üç günde 2.3 milyon adet satışı gerçekleştirildi. Bu rakam da şarkıcının bir önceki albümüne göre 5 katlık satışa imza attığını gösteriyor.

Adele’nin 25 albümünün ne zaman Spotify ve Apple Music’te yer alacağı belli değil. Adele, daha önceki albümlerini Spotify ve Apple Music’e tam 1 yıl sonra yayınlama kararı almıştı. Bu kez Adele’nin üzerinde ciddi bir baskı oluştuğunu paylaşmak mümkün.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın