7 maddede bağımlısı olacağınız agar.io nedir? Nasıl oynanır?

Oyun dünyasının son bağımlılığı agar.io oldu. 28 Nisan’da yayınlanan tarayıcı tabanlı online oyun, 2 haftada yüz binlerce kişiye uykusuz geceler yaşattı ve yaşatmaya devam ediyor. Küçük bir top ile nereye kadar ilerleyebileceğinizi görmek üstüne kurulu oyuna yeni başlayacaksanız, “İki kere düşünün” deriz. Eğer, “agar.io nedir? Nasıl oynanır?” diye merak ediyorsanız, TeknoYO! olarak 7 maddelik bir rehber hazırladık. Buyrun…

1 – Bir nickname ve bir bölge seçin

http://agar.io/ adresine girerek, bir “nickname” ve Batı ABD, Doğu ABD, Güney Amerika, Avrupa, Rusya, Doğu Asya, Çin, Okyanusya bölgelerinden oluşan 8 bölgeden birini seçip, küçük bir top olarak oyuna dahil oluyorsunuz.

2 – Yiyin, yiyin doymayın!

Basitliğiyle bağımlılık yaratan oyun, internet tarayıcısı üzerinden oynanıyor. Henüz mobil versiyonu tam olarak çalışmayan oyunda temel amacınız, etrafınızdaki küçük topları veya rakiplerinizi yiyerek en büyük hücre haline gelmek.

3 – Mouse neyinize yetmiyor?

Herhangi bir yön tuşu kullanmanıza gerek olmadan mouse ile gitmek istediğiniz yönü kontrol ettiğiniz oyunda, bulunduğunuz bölgedeki en büyük rakiplerinizi, tarayıcınızın sağ üst köşesindeki Top 10 listesinden takip edebiliyorsunuz.

4 – W ve Space tuşunu yerinde kullanın

Oyunda, etrafınızdakilere yardım etmek için W tuşu ile küçük parçalar fırlabiliyorsunuz. Space tuşu ile ise daha çok alan kaplamak veya köşeye sıkıştığınızda en azından bir parçanızı kurtarmak için kendinizi ikiye bölebiliyorsunuz. Ayrıca küçüldükçe daha hızlı hareket edebiliyorsunuz.

5 – Ah bir de şarkıları olsaydı…

En fazla katılımın ve dolayısıyla rekabetin, Avrupa bölgesinde görüldüğü oyunda en çok dikkat çeken eksiklik ise müzik. Hatta Türk kullanıcılar şimdiden sosyal ağlarda, “agar.io oynarken dinlenecek şarkılar” başlığını açmış.

6 – Oyun değil, seçim sandığı sanki!

agar.io’nun en büyük fanları arasında ABD ve Rusya’nın ardından Türk kullanıcılar öne çıkıyor. Ülke bayraklı takım oyuncularının yanısıra, ISIS, Faiz Lobisi, Bakara Makara, Hitler, AKP, Fethullah Gülen, Kürdistan, Oylar HDP’ye, Soma’yı Unutma, Atatürk gibi dikkat çeken nickname’ler oyunu şimdiden politik kahve muhabbeti platformuna çevirmiş.

7 – Saç baş yolmak isteyen başlasın

Oyun basit, kurallar ve kullanabileceğiniz araçlar az ve net ama saç baş yolduran bu 2 haftalık oyun, şimdiden dünya çapında fenomen oldu. Eğer sizde uykusuz gecelere hazırsanız, agar.io oyununu buradan oynayabilirsiniz.

 


Yorumlar

yorum

2 comments

Bir Cevap Yazın