Yerde tanıştırıp, havada yazıştıran uygulama: AirDates!

Tanışma amaçlı kullanılan sosyal ağ uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Ama Airdates adlı bu yeni uygulama, Tinder, Match, Plenty Of Fish ve OkCupid  gibi arkadaş bulma/çöpçatanlık uygulamalarından biraz farklı. Çünkü AirDates uygulaması sadece havada sosyalleştiriyor!

iOS platformu için kullanıma sunulan AirDates, internet bağlantısı gerektirmiyor. Uygulamayı telefonlarına indiren kullanıcılar, uçuş esnasında cihazlarını önce “Uçak Modu”na alıyor. Ardından Wi-Fi ve Bluetooth’larını aktif hale getirerek, aynı uçakta bulunan diğer kullanıcılarla yazışmaya başlıyor.

disrupt-dating-ip6AirDates’i kullanabilmek için ilk olarak uçağa binmeden uçuş numarası giriliyor. Uygulama, uçuş bilgilerine göre kullanıcının etrafında bulunan diğer AirDates kullanıcılarını tarıyor ve bu kişileri uçağa binmeden ağına ekliyor.

Lounge’ta başla, uçakta chat’leş!

Kendini “Offline çöpçatanlık uygulaması” olarak tanımlayan AirDates’in sloganı da gayet net!: ‘Lounge’ta başla, uçakta chat’leş’. 

Uygulamayı, ‘Randevu almanın en güvenli yeri’ olarak nitelendiren AirDates’in CEO’su Michael Richard, olası taciz olaylarına karşı, kullanıcılara uygulama üzerinden kendilerini gizleyebilme seçeneği sunduklarını ve sadece kadınların mesajlaşma başlatabildikleri seçenekleri de değerlendirdiklerini söylüyor.

AirDates, bir yandan da uygulamayı Facebook, Spotify ve Pinterest gibi diğer sosyal platformlara entegre etmek için çalışmalarına devam ediyor. iOS için App Store‘da yerini alan AirDates uygulamasının Android sürümünün ise yakın zamanda çıkması bekleniyor. Uygulamayı indirip, kullanabilmek için 17 yaş sınırı konulduğunu da belirtelim…

AirDates uygulaması nasıl çalışıyor?

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın