Şarj kablosunu unutturan 9 akıllı telefon

Nerede o eski akıllı olmayan telefonlar. Tek bir şarjla günlerce giden şarj ömrüne sahiptiler. Telefonların akıllanması şarj kablolarıyla gezmemize de yol açtı. Ancak telefon markalarının da hakkını vermek lazım. Şarj sorunu üzerine çalışan akıllı telefon üreticileri, en son modellerinde ellerinden geleni yaptılar. “Akılsız” olan telefonlar kadar olmasa da en azından şarjını biraz da uzatmayı başardılar. Biz de şarjı en uzun giden akıllı telefon satın almak isteyenler için bir rehber hazırladık. Şu anda satışta olan ve şarjı en uzun giden akıllı telefonları bir araya getirdik. İşte şarjı en uzun giden 9 akıllı telefon modeli…

 

1- Huawei Ascend Mate 2

Huawei-Ascend-Mate-2

Listenin başında bir Çinli var. Daha önce yüksek kapasiteli bataryalarla dikkat çeken Huawei son modellerinden biri olan Huawei Ascend Mate 2 ile resmen şov yaptı. Huawei’nin yeni akıllı telefonunda tam tamamına 3900 mAh’lık dev bir batarya kullanıyor. 6.1 inçlik ekrana da sahip olan cihazda Snapdragon 400 işlemci bulunuyor. Şarjı ortalama 14 saat giden telefonun fiyatı ise yaklaşık 1400 TL.

 

2- OnePlus One

OnePlus-One

Şu anda ne yazık ki satışta değil. Ancak yurtdışına gidiyorsanız veya yurtdışından gelecek bir akrabanız veya arkadaşınız varsa mutlaka bir deneyin. 3100 mAh kapasitede bir batarya bulunduran OnePlus One, 5.5 inçlik ekrana sahip. Şarjı ortalama 13 saat giden ve Türkiye’deki birçok ilan sitesinde satışta olan OnePlus One’ın fiyatı 1300 TL civarında.

 

3- Sony Xperia Z3

Sony-Xperia-Z3

Son dönemlerdeki akıllı telefon modelleriyle dikkat çekmeyi başaran Sony, batarya konusunda da iddialı. Sony Xperia Z3’de 3100 mAh’lık batarya bulunuyor. Buna ek olarak Sony Xperia Z3, hızlı şarj özelliği sayesinde rakiplerine göre yüzde 60 daha hızlı şarj oluyor. Şarjı ortalama 12 saat giden Sony Xperia Z3’in satış fiyatı 2300 TL.

 

4- Nokia Lumia 1520

Nokia-Lumia-1520

Nokia’nın ilk phablet modeli. 6 inçlik dev bir ekrana sahip olan Nokia Lumia 1520, 3400 mAh’lık bir batarya ile çalışıyor. Bu da sizin gün içindeki tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek nitelikte. Buna ek olarak Nokia Lumia 1520’de 20 megapiksellik kamera ve Snapdragon 800 işlemci yer alıyor. Şarjı ortalama 11.5 saat giden cihazın satış fiyatı ise yapılan indirimlerle 1450 TL’ye kadar düştü.

 

5- Samsung Galaxy Note 4

Samsung-Galaxy-Note-4

Samsung’un son akıllı telefonu batarya konusunda yine sahnede. 3220 mAh’lık batarya bulunduran Samsung Galaxy Note 4, en büyük özelliği ise hızlı şarj olması. Samsung Galaxy Note 4, kutudan çıkan şarj cihazı ile yarım saatte yüzde 50 şarj olabiliyor. Şarjı ortalama 11 saat giden 5.7 inçlik ekrana sahip olan Samsung Galaxy Note 4, 2300 TL’den satılıyor.

 

6- HTC One M8

HTC-One-M8

Bataryasının küçük olduğuna bakmayın. HTC One M8’in 2600 mAh’lık bataryası bulunuyor. Ama yaptığı işler dev bataryalı telefonlara kök söktürüyor. Kendine özel güç tasarruf modu bulunan HTC One M8’in 5.5 inçlik ekran ve 3 GB’lık ram özellikleri bulunuyor. Şarjı ortalama 11 saat giden HTC One M8’i 2500 TL’ye satın alabilirsiniz.

 

7- Avea inTouch 4

avea-intouch-4-ozellikleri

Hem uygun fiyatlı hem de özellikleriyle listede dikkat çeken akıllı telefonlar arasında. 1800 mAh kapasiteli bataryaya sahip olan Avea inTouch 4’te ‘battery guru’ olarak bir özellik bulunuyor. Bu özellik sizin 3 günlük kullanımınızı analiz ediyor. Buradan çıkan sonuca göre şarj kullanımınızı tasarruf edilecek şekilde optimize ediyor. Şarjı ortalama 10 saat giden Avea inTouch 4, 620 TL’den satılıyor.

 

8- iPhone 6 Plus

apple-iphone-6-plus

Şarj ömrü konusunda çok tartışıldı. Ancak yaptığımız testlerde iPhone 5 modelleriyle arasında dağlar kadar fark var. 2915 mAh’lık bataryaya sahip olan iPhone 6 Plus’ta 5.5 inçlik ekran bulunuyor. Apple’a özel A8 işlemcisi bulunan iPhone 6 Plus’ta 1 GB’lık ram var. Şarjı ortalama 10 saat giden iPhone 6 Plus 2550 TL’den başlayan fiyatlarla satışta.

 

9- Motorola Droid Turbo

Motorola-Droid-Turbo

Listenin sonunda yine Türkiye’de satılmayan bir model var. Ancak batarya konusunda çok başarılı olduğu için Motorola Droid Turbo’yu yazmayalım demedik. 3900 mAh’lık bataryaya sahip olan Motorola Droid Turbo, aynı zamandan hızlı şarj olma özelliğine de sahip. Buna ek olarak Motorola Droid Turbo’da 5.2 inçli ekran, Snapdragon 805 işlemci ve 16 megapiksellik kamera var. Şarjı ortalama 9.5 saat giden bu modeli ilan sitelerinden yaklaşık 2000 TL’ye satın alabilirsiniz.

* 3G’de ortalama kullanım süreleri esas alınmıştır.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın