Alcatel’den akıllı çocuk saati Move Time

Alcatel’in geliştirdiği akıllı çocuk saati Alcatel Move Time Türkiye’de satışa sunuldu. Çocukların ebeveynler tarafından belirlenen kişilerle iletişim kurmalarını sağlayan Alcatel Move Time akıllı çocuk saati, GPS özelliğiyle anlık lokasyon takibine imkân tanıyor.

Elektronik çit özelliği ile çocukların ebeveynleri tarafından belirlenen alanın dışına çıktığında bildirim yollayan saat ile çocuklar herhangi bir acil durumda SOS tuşuna basarak ailelerine ve önceden rehbere tanımlanan kişilere hem mesaj ile konum gönderebiliyor hem de arama yapabiliyor.

Ebeveynler, iOS 7 ve üzeri, Android 4.3 ve üzeri sürümlerle uyumlu akıllı telefonlarından uygulama üzerinden çocuklarının konumunu anlık olarak takip edebiliyor ve önceden belirlemiş oldukları güvenli bölgeden çıktıklarında ve bu bölgeye girdiklerinde anında bildirim alıyorlar.

5-9 yaş arası çocuklar için geliştirildi

5-9 yaş arası çocuklar için tasarlanan saat, ebeveynlere çocuklarını arama ya da çocuklarına sesli mesaj gönderme imkânını tanıyor. Çocuklar, ebeveynlerin önceden belirlediği 10 kişi tarafından aranabiliyor ve sadece tanımlanan kişilere arama yapabiliyor.

Alcatel Move Time Akıllı Çocuk Saati GPS, A- GPS, LBS, GSM ve Wi-Fi teknolojilerini kullanarak, çocukların konumunu iç ve dış mekânda olmaları fark etmeksizin belirleyebiliyor.

Satış fiyatı 449 TL

Suya ve toza dayanıklılık özelliği (IP65) bulunan Alcatel Move Time, 370 mAh bataryaya sahip. Turuncu ve mavi olmak üzere iki farklı renk seçeneği olan saat, Turkcell mağazalarında 449 TL’lik önerilen perakende fiyatı ile satılacak.

Alcatel‘in Akıllı Bağlantı Bölümü Genel Müdürü Vittorio Di Mauro, ürünle ilgili yaptığı açıklamada “Bağlantılı nesneler, günümüz çocuklarının gündelik yaşamlarının bir parçası haline geliyor. Move Time Akıllı Çocuk Saati, hem çocukların hem de anne babaların ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahip” dedi.


Yorumlar

yorum

1 comment

  1. erkan

    saati 01/07/2017 tarihinde yani bugün Türkcell den aldım. Saat 17:35 gibi saati aldık eve gelip şarja takana kadar açma kapama düğmesi yerinden çıktı. Yaklaşık bir aydır satışını beklediğim bir üründü. Kocaman bir hayal kırıklığı yarattı.

Bir Cevap Yazın