Alışveriş uygulaması Hopi’ye mobil ödeme özelliği eklendi

Boyner Grubu’nun kişiselleştirilmiş alışveriş uygulaması Hopi mobil ödeme özelliğine kavuştu. 2 yılda 4.5 milyon üyeye ulaşan Hopi, Mastercard’ın ödeme çözümü Masterpass iş birliği ile hayata geçirdiği “Mobil Ödeme” özelliği ile mobil alışverişler yine mobil ödeme ile uygulama üzerinden tamamlanabiliyor.

Amaçlarının Hopi’yi sesle komut alan bir yaşam asistanına dönüştürmek olduğunu söyleyen Boyner Grup CEO’su Cem Boyner, “Mobil ödeme özelliği bu hedefe giden önemli adımlardan biri. Küresel trendler mobil ödemenin önümüzdeki dönemde müşterilerin vazgeçilmezi haline geleceğini gösteriyor” diye konuştu. Boyner, “Kısa süre sonra görsel ile ürün arama özelliğini de devreye sokacağız” dedi.

Ödemelerin beşte biri mobilden gelecek

Hopi’nin yeni özelliğini tanıtan Hopi Genel Müdürü Onur Erbay ise araştırmaların telefonlarını unutanların yüzde 80’inin, cüzdanını unutanların ise sadece yüzde 20’sinin eve döndüğünü gösterdiğine değinenerek, bir yılın sonunda Hopi üzerinden geçen alışverişlerin yüzde 20’sinin mobil ödeme ile yapılmasını öngördüklerini belirtti.

Onur Kurşun, “Hopi Masterpass entegrasyonu ile Hopi müşterileri tüm dünyada 34 ülkede, 340 binden fazla işletmede geçerli Masterpass ağından faydalanabilecekler” dedi.

Hopi mobil ödeme nerelerde, nasıl yapılıyor?

Mobil ödeme entegrasyonuyla kullanıcılar farklı bankaların kartlarını Hopi’lerine ekleyebiliyor ve taksit seçeneğiyle alışveriş yapabiliyor. Şu anda Boyner, Beymen, Beymen Club, Network, Divarese, Altınyıldız Classics, Beymen Business, Que, Wepublic ve YKM olmak üzere 500 noktada geçerli olan Hopi ile mobil ödemenin önümüzdeki dönemde kademeli olarak tüm Hopi üye markalarına taşınması hedefleniyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın