Apple Music ve Spotify’a yeni rakip: Amazon Music Unlimited

Amazon, online müzik servisi Amazon Music Unlimited’ı kullanıma açtı. Apple Music ve Spotify’a rakip olan müzik Amazon Music Unlimited servisinde aylık abonelik fiyatları 3.99 dolardan başlıyor. 

amazon-music-logoAmazon’un sesle kontrol edilebilen Echo cihazı kullanıcılarına sunduğu 3.99 dolarlık aylık fiyat, Prime üyeleri için 7.99 dolar, standart bireysel üyeler için 9.99 dolar olarak uygulanıyor. 

Amazon Music Unlimited’in 6 üyeye kadar kullanılabilen Aile Paketi ise aylık 14.99 dolar olarak ücretlendiriliyor. Amazon’un yeni servisine abone olanlara ilk 30 gün ücretsiz deneme olarak sunuluyor.

Reklamsız ve müzikleri cihaza indirerek çevrimdışı dinleme imkanı sunan Amazon Music Unlimited servisine, Amazon Music’in iOS ve Android’in yanısıra PC ve Mac için geliştirilen masaüstü uygulamalarından, web üzerinden ve Amazon Fire cihazlarından erişilebiliyor.

‘Bana, favori şarkılarımı çal…’

amazon-music-unlimited-echoÖncelikli olarak ABD’deki kullanıcılara açılan Amazon’un online müzik servisinin en dikkat çeken özelliği ise hiç şüphesiz ki Echo desteğiAmazon’un Echo’suna sahip olan Amazon Music Unlimited kullanıcıları, sistemin akıllı asistanı Alexa’ya sesli komut verebiliyor. Echo destekli servis, kullanıcıların “Alexa, favori listemi çal”, “Alexa… şarkısını çal”, “Alexa, bana hareketli şarkılar çal” … gibi komutlarını (şimdilik sadece İngilizce) yerine getirebiliyor.

Amazon’un yeni servisi Amazon Music Unlimited ile ilgili yayınladığı tanıtım videosunu aşağıda bulabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın