Amazon Prime Video Türkiye’de

ABD’li e-ticaret ve teknoloji devi Amazon’un online video servisi Amazon Prime Video Türkiye dahil 200’den fazla ülkede hizmete açıldı. Netflix’e rakip olan Amazon Prime Video’nun Türkiye için açıkladığı aylık abonelik ücreti 2.99 Euro oldu. 

Eylül 2016’da Türkiye’de yerelleşip, Türkçe olarak hizmet vermeye başlayan Netflix’in aylık abonelik ücretlerinin 15.99 TL’den (yaklaşık 4.3 Euro) başladığını hatırlatalım.

Popüler filmler ve TV diziler ile Amazon’a özel yapımlarla öne çıkan Amazon Prime Video’daki içeriklere, Web’ten veya akıllı telefon, tablet ve akıllı TV’ler için geliştirilen Prime Video uygulaması üzerinden erişilebiliyor.

Tek abonelikle en fazla 3 cihaza kadar desteklenen Prime Video’daki içerikler online izlenebildiği gibi kullanıcının cihazına indirilerek offline da izlenebiliyor. Amazon Prime Video’daki içerikler için altyazı ve dublaj seçenekleri de bulunurken, Türkçe altyazılı içerikler ayrı bir kategori olarak gösteriliyor. 

7 günlük ücretsiz deneme süresi

Amazon, Prime Video’da kullanıcıların videoları indirirken veya izlerken, veri kullanımlarını kontrol edebileceği araçlar (iyi, daha iyi, en iyi görsel kalite ayarları alternatifleri) da sunuyor.

Amazon’un faaliyet gösterdiği ülkelerde sunduğu özel abonelik sistemi Prime üyelerine ücretsiz sunulan Prime Video servisine, Amazon’un doğrudan bulunmadığı pazarlarda ise  aylık abonelikle erişilebiliyor.

Amazon’dan yapılan açıklamaya göre Servisin 5.99 Euro’luk aylık abonelik ücreti, 6 ay sürecek olan tanıtım süreci için 2.99 Euro’ya çekilmiş. Kullanıcılara, 7 günlük ücretsiz deneme süresi sunuluyor.

Amazon Prime Video servisi ile ilgili ayrıntılar ve abonelik için burayı tıklayabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

1 comment

  1. Pingback: Amazon Prime Video Türkiye’de - Bilgitivi

Bir Cevap Yazın