Amazon ‘Yoldayım’ uygulaması ile herkesi kurye yapacak!

Yenilikçi teknolojileri kullanmakta öncü şirketlerden olan ABD’li e-ticaret devi Amazon, teslimat sürelerini daha da kısaltmak için “Yoldayım” (On My Way) adlı yeni bir uygulama geliştiriyor. Kendine ait bir otomobili bile olmamasına karşın yüz binlerce aracı yolcularla buluşturan Uber’i kendine örnek olan Amazon, yeni uygulamasıyla artık herkesi kurye yapacak.

WSJ’nin konuya yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre isteyen herkesin Amazon ürünlerinin teslimatını yapabileceği bir uygulama üzerinde çalışan şirket, bu yöntemle hem personel sayısını artırmadan teslimat sürelerini kısaltmayı sağlayacak hem de uygulamaya üye olan bireysel kullanıcılara part-time gelir imkanı da yaratacak.

Teslimat süresi birkaç dakikaya inebilecek

amazon-bisiklet

Amazon’un üzerinde çalıştığı mobil uygulamaya üye olanlar, şirketin siparişlerini perakende noktalarından alıp, son tüketiciye kendi elleriyle ulaştırabilecek. Kullanıcılar, sipariş teslimatını kendi araçları, bisikletleri veya yaya olarak yapabilecek.

“On My Way” (Yoldayım) adıyla çıkması beklenen Amazon’un bu uygulamasına dahil olan kullanıcılara ne ücret vereceği henüz netlik kazanmazken, uygulamayı kullananlar, sipariş teslim etmek istediklerinde bulundukları konuma en yakın adrese yönlendirilecek. amazon-drone-prime-air

Böylelikle Amazon, 1 saat içinde teslimat hizmetinden sonra, “On My Way” uygulamasının yaygınlaşmasıyla dakikalar içinde ürün teslimatı da yapabilecek.

Amazon’un bir saat içinde teslimat yapan Prime Now, market ve gıda alışverişleri yapan Amazon Fresh ve ‘Drone’larla teslimat denemeleri yaptığı Prime Air gibi hizmetleri bulunan e-ticaret şirketinin, “On My Way” uygulamasının ne zaman çıkacağı henüz açıklanmadı.

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın