Android ile iOS rekabeti Google Haritalar’da bel altına indi

Mobil iletişimde Google’ın Android’i ile Apple’ın iOS sistemi arasındaki rekabet, deyim yerindeyse tam anlamıyla bel atına indi. Bugün Google’ın “Haritalar” servisinde, Android’i simgeleyen robot logosu, Apple’ın ‘Elma’ logosunun üstüne tuvaletini yaparken görüntülendi.

Google Maps’te Pakistan’ı gösteren haritada kendini gösteren bu ilginç görüntü, programcılar tarafından yazılımların içine saklanan bir animasyon (Easter Egg) olarak açığa çıkarıldı.

Hacker News’ın ortaya çıkardığı bu ilginç görüntü, Google Maps’ın “Uydu” görünümüde gözükmezken, arama devinin “Harita” görünümünde kendini gösteriyor. Apple’ı küçümsemek için Android’i Apple logosu üzerine işemesini çizim olarak Google Maps’e taşıyan bu görüntüye, mobil cihazlar üzerinden de erişilebiliyor.

33°30’52.5″N 73°03’33.2″E koordinatları üzerinde ortaya çıkan bu ilginç görüntüyle ilgili olarak, Google konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz yapmazken, Apple’ın bu görüntüye nasıl cevap vereceği veya tavır alacağı merakla bekleniyor.

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde ABD’de yaşanan “iPhone mu Android’li telefon mu?” tartışması, iki oda arkadaşının bir birini bıçaklamasına yol açmıştı.

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın