Android yerine iPhone almak için 9 neden

Geçtiğimiz günlerde iPhone yerine Android almak için nedenleri listelemiştik. Ancak Android yerine iPhone almak için de bir çok neden bulunuyor. Bu kez de Android kullanıcılarını kıskandıracak listeledik. iPhone modelleri de bir çok konuda Android’e fark atıyor. Sizde bu arala Android işletim sistemli akıllı telefon almak üzereyseniz mutlaka bu yazıya bir göz atmalısınız. İşte Android yerine iPhone almak için 9 neden

 

1- Uygulama dünyası

iphone-uygulama

iPhone uygulamaları şu anda en iyi ekosistem olarak ifade edilebilir. Hem uygulama kalitesi hem de uygulama stabiliziyonu gibi sebeplerden iPhone uygulamaları daha fazla. Yeni çıkan uygulamaların ilk adresi ise iPhonelar oluyor.

 

2- Kaliteli görüntü

iphone-tasarim

Evet iPhone fiyatları rakiplerinden oldukça yüksek olabilir, ancak bir kere bu telefonlara dokunulduğunda insanları etkilemeyi başarıyor. Kaliteli malzeme ve tasarım bir araya gelince iPhone ortaya çıkıyor da diyebiliriz.

 

3- Ödeme sistemi yolda…

Image: Apple unveils new gadgets

Birçok üretici mobil ödeme sistemleri üzerine kafa yoruyor. Ancak şunu da belirtmek gerekiyor. O da hepsinin şu ana kadar başarısız olması. Ancak Apple Pay’in şimdiden başarılı olacağı ifade edilebilir. Türkiye’de de kullanılmaya başlaması merakla bekleniyor.

 

4- Mağaza gerçeği

apple-magaza

Apple mağazaları dünya çapında ün salmış durumda. Sebebi ise rahat bir ortam ve müşterilerle ilgilenen çalışanlar. Bu yüzden mağaza açılışında bile önünde metrelerce kuyruk oluyor. Ne yazık ki birçok akıllı telefon üreticisinde bu hizmetler yok.

 

5- Evleri akıllandırıyor

philips-hue-light

İlk maddede iPhone ekosisteminin çok başarılı olduğundan bahsetmiştik. Apple’ın bu ekosistemle evlerde yaptığı çok başarılı işler var. Örneğin, Philips’in akıllı ampulü Hue Light’ı alan kullanıcılar iPhone üzerinden evdeki ışık ayarlarını yapabiliyor.

 

6- Aileler için birebir

apple-aile-paylasimi

Apple’ın iOS 8 ile hayata geçirdiği bir özellik de aile paylaşımı oldu. Bu da ailelerin içine su serpecek cinsten. Çocuklarının iPhone üzerinden her anlamda takip edebilmesini sağlayan bu özellik ne yazık ki diğer akıllı telefonlarda yok.

 

7- En iyi parmağı o okuyor

apple-parmak-okuyucu

Bir parmak izi okumadır gidiyor. Birçok üretici parmak izi okuma özelliğini akıllı telefonlarına koydu. Ancak bu özelliklerin neredeyse hepsi çok başarısız. Biri hariç o da iPhone. Kullanıcı dostu bu özelliği kullanmak gerçekten çok kolay.

 

8- Kamerada kalite

iphone-6-kamera

Akıllı telefonların kameralarında megapiksel savaşları yaşanıyor. Ancak gelin görün ki Apple bu kadar yüksek piksel kullanmıyor. Mesela şu anda iPhone 6, 8 megapiksellik kamera kullanıyor. Ancak bu telefonlardaki sensörler rakiplerine fark atmasını sağlıyor.

 

9- Güncelleme kralı

iphone-guncelleme

Android işletim sistemli telefonlar birçok farklı marka tarafından kullanılıyor. Bu da akıllı telefonların güncellemelerini üretici şirketlerin yapmasını sağlıyor. Ancak iPhone modellerinde ise güncellemeler tek elden çıkıyor. Bu da sık sık güncellenmesini sağlıyor.

Kaynak: Business Insider


Yorumlar

yorum

1 comment

 1. 1. Uygulama mağazası iyi ama android mağaza daha fazla uygulama var
  2. Kaliteli görüntü derken tasarımdan bahsediyorsunuz ama dünyada en iyi ekranları Samsung üretiyor.
  3. apple pay ile google pay ikside çıkmış durumda ve yayılma tarihi birbirlerine yakın
  4. teknik destek kalitesi tartışılmaz ama türkiye de 2000 öncesi hastahaneler gibi sıra alıyorsun sıra 10 saniyede tükeniyor. bekliyorsun böyle bir ez avantajı var
  5. akıllı ev teknolojisi yapan firmalar zaten çoklu pilatform desteği veriyor. akıllı araba teknolojisi yapay zeka teknoloji gibi teknolojileri önce google’un yaptığını unutmamak lazım.
  7. biraz araştırılırsa samsung s6 ile parmak izi taraması iphone’dan daha iyi ve hızlı
  8. iphone kamerasını geliştirmemekle inat ederek rakiplerinle arasında fark kalmadı s7 ve g5 iphone’dan daha keliteli fotoğraflar çekebiliyor.
  9. işte bir güncelleme konusunda iyi

  en büyük dezavantajı gelişme konusunda diğer telefonlardan daha yavaş ve ilk çıktığından bu yana aynı temayı kullanıyor dünya kadar para alıyor ama insanlara fazla bir özellik vaad edemiyor artık diğer rakipleri onun yarı parası ile daha fazla özellik verebiliyor

Bir Cevap Yazın