Android Nougat hangi Galaxy modeline ne zaman gelecek?

Android işletim sisteminin son versiyonu olan Android Nougatın Türkiye’deki Samsung‘un Galaxy modelleri için güncelleme takvimi belli oldu. Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, ‘Android Nougat ne zaman gelecek?’ sorularına Twitter hesabı üzerinden cevap verdi.

“Bu hesabımdan genelde Samsung’la ilgili soruları cevaplamıyorum fakat çok yoğun gelen soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz” diyen Tansu Yeğen, hangi samsung modelinin ne zaman Android Nougat güncellemesi alacağıyla ilgili takvimi paylaştı.

“Her gün bu konu hakkında 100’e yakın soru alıyorum” diyerek, Android 7.0 güncelleme takvimini veren Tansu Yeğen, “Lütfen ek sorularınızı DM’den sorunuz. Ortaya atılan mesajları takip etmiyorum” demeyi de ihmal etmedi.

Android 7.0 Nougat güncelleme takvimi

Yeğen’in paytaştığı takvime göre Android Nougat güncelleme tarihleri şöyle olacak:

Galaxy S7: Şubat 2. Hafta Sonu

Galaxy S7 edge: Şubat 2. Hafta Sonu

Galaxy S6: Şubat 3. Hafta Sonu

Galaxy S6 edge: Şubat 4. Hafta Sonu

Galaxy S6 edge +: Şubat 3. Hafta Sonu

Galaxy Note 5: Şubat 3. Hafta Sonu

A 2016 Serileri: Mayıs 

Galaxy J Serisi: Temmuz

6 aylık kullanım oranı yüzde 1.2 oldu

Google‘ın Android geliştirici platformu üzerinden açıkladığı Şubat 2017 ilk hafta verilerine göre Ağustos 2016’da yayınlanan Android Nougat’ın dünya genelideki kullanım oranı yüzde 1.2 oldu.

Güncel verilere göre en yaygın kullanılan Android sürümü ise yüzde 32.9’luk oran ile Android Lollipop ve yüzde 30.7’lik oranla Android Marshmallow. Üçüncü surada ise yüzde 21.9’luk kullanım yaygınlığı ile Android KitKat var.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın