Android Wear’lı akıllı saatler artık iPhone’larda kullanılabiliyor

Akıllı saatler arasındaki rekabet asıl şimdi başlıyor. Sebebi de Google’ın akıllı saatler için geliştirdiği işletim sistemi Android Wear‘ın artık iPhone’larda kullanılmaya başlaması.

Google’dan yapılan açıklamada iPhone ve Android Wear işletim sistemli akıllı telefonlarını eşleştirebilecek. Bu da Apple Watch’ların pazar payını biraz da olsa olumsuz olarak etkileyebileceğini gösteriyor.

Android Wear işletim sistemleri şu anda iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinde kullanabilecek. İşletim sistemin iOS 8.2 ve daha üst sürümü olması yeterli.

Hangi akıllı saatlerde kullanılabiliyor?

Peki Anroid Wear işletim sistemli akıllı saatler hangi iPhone modellerinde kullanılabiliyor? Kullanılabilen modeller arasında LG Watch Urbane, Huawei Watch ve Asus Zenwatch 2 bulunuyor. Ancak önümüzdeki dönemde daha fazla akıllı saat desteği de gelecek.

İşin aslına bakacak olursak Google’ın bu hamlesi şirketin akıllı saat işletim sistemlerindeki pazar payını arttırabilir. Ancak Apple Watch’ların beklentilerin üzerinde satması, Google’ı kısa dönemde hayal kırıklığına uğratabilir. Bunun en iyi cevabı zaman gösterecek.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın