Apple II Watch: Retro tasarımlı akılsız saat

Apple Watch’un Türkiye’de satışa sunulmasına geri sayım başlarken, ‘maker’ hareketinden bir girişimcinin tasarladığı retro tasarımlı Apple II Watch teknoloji dünyasına damga vurdu. Instructables adlı internet sitesindeki tasarımcılar tarafında geliştirilen Apple II Watch, teknoloji meraklılarını Apple’ın ilk yıllarına götürmeyi başarıyor.

apple-2-watch-tasarim

Adını Apple’ın 1977 yılında piyasaya sürülen ve büyük satış başarısına imza atan Apple II bilgisayarından alan retro akıllı saat, dış görünüşüyle Apple’ın eski bilgisayarlarını akla getiriyor. 1.8 inç ekrana ve dönen bir kurma koluna sahip olan Apple II Watch’a, hava durumu başta olmak üzere basit uygulamalara da sahip. Ancak bu uygulamalar ne yazık ki çalışmıyor. Apple II Watch, saat ve tarih konusunda ise gayet başarılı 🙂

Apple II Watch ne yazık ki satışa sunulmayacak. Maker hareketinin ruhuna uygun olan olarak kullanıcılara malzeme listesi ve montaj klavuzu veriliyor. Çok meraklı olanlar Apple II Watch’u paylaşılan kılavuzdan yardım alarak kendileri yapabilir.

 

Apple II Watch’un videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın