Apple, 3 yeni iPhone modeli üzerinde çalışıyor

Apple, 3 yeni iPhone modeliyle teknoloji meraklılarına sürpriz yapmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl tanıttığı iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleriyle 4.7 ve 5.5 inçlik ekran boyutlarını kullanıcılara sunan Apple, şimdi de 4 inçlik ekran kullanacak iPhone 6C modelini piyasaya sürecek.

Digitimes’ın haberine göre Apple, iPhone 6’nın bir üst modeli iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile beraber iPhone 6C modelini de tanıtacak. iPhone 6S modellerine göre daha ucuz olması beklenen iPhone 6C, iPhone 5C’lerde olduğu gibi plastik kasayla raflardaki yerini alacak. Bunun sebebi ise Apple’ın iPhone modellerini çeşitlendirerek, pazar payını daha fazla arttırmak istemesi. Ancak bilindiği üzere Apple plastik kasalı iPhone 5C’de büyük bir hüsran yaşamıştı. Beklenildiği kadar ucuz olmayan bu model, talep görmemiş ve Apple da bu modelin üretimini durdurmak zorunda kalmıştı.

Apple SIM özelliği de çıkacak

Haberde paylaşılan diğer bir bilgiye göre iPhone 6S’te SIM kart zorunluluğu ortadan kalkması bekleniyor. ‘Apple SIM’ adının verilmesi beklenen bir hizmetle iPhone kullanıcıları SIM kartı olmadan akıllı telefonlarını kullanabilecek. Bu uygulamanın iPhone 6C’yi kapsayıp kapsamayacağına dair bir bilgi ise bulunmuyor. Apple’ın yeni iPhone modellerini bu yıl eylül ayında tanıtması bekleniyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın