Apple, büyük ekranlı iPad projesini erteledi!

Apple’ın uzun zamandan beri konuşulan büyük ekranlı iPad projesi ertelendi. Bloomberg ile konuşan Apple yetkilileri, 12.9 inç ekran büyüklüğüne sahip olacak iPad modelinin, en az önümüzdeki eylül ayına kadar ertelediklerini açıkladı.

Paylaşılan bilgilere göre Apple, 12.9 inçlik iPad modelininin üretimine 2015’in ilk çeyreğinde başlaması bekleniyordu. Ancak geçtiğimiz dönemlerde iPad satışlarının düşmesi Apple’ı büyük ekranılı iPad konusunda bekleme kararını aldırdı. Unutanlar için hemen paylaşalım. Apple 2015 yılında 21.4 milyon adet satmıştı ve bu rakamla beraber iPad satışları bir önceki yıla göre yüzde 17 düşmüştü.

8 cm büyük olacaktı

Apple 12.9 inç ekranlı iPad üzerinde uzun zamandan beri çalışıyordu. Hatta ilk prototip modeli de basına bir süre önce sızmıştı. Apple’ın ‘iPad Pro’ veya ‘iPad Air Plus’ adını koyacağı iddia edilen yeni tablet modelinin ekranı 9.7 inçlik iPad’e göre 8 cm büyük olarak tasarlanmıştı.

Görünen o ki Apple, ürün segmentleri konusunda tercihlerini farklı alanlarda kullanacak. Apple’ın en azından bu yılın ortasına kadar olan iPad satışlarını izleyeceğini ve bunun sonrasında karar vereceğini söylemek yanlış olmaz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın