Apple, katılmadığı CES 2015’e damga vurmayı nasıl başardı?

Apple gerçekten çok ilginç bir şirket. Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarına hiçbir şekilde katılmıyor. Katılmasa da yüzlerce tanıtılan yeni cihaz arasında gündeme damga vurmayı başarıyor. Apple, geçtiğimiz fuarlar olduğu gibi CES 2015’te de aynı şeyi yaptı ve gündemde kalmayı başardı. Peki Apple bunu nasıl başarıyor?

Kaseti hemen biraz geri saralım ve 2 gün önceye gidelim. Apple’ın uzun zamandan beri beklenen dizüstü bilgisayarı hakkındaki ilk bilgiler paylaşıldı. Aynı anda CES 2015’te birçok şirket ürettiği dizüstü bilgisayarları büyük bir heyecanla tanıtıyordu. Ancak Apple, en ince yeni MacBook Air modeliyle şov yaptı ve tüm dikkatleri üzerine çekti. Hatta birçok blogta hala MacBook Air haberlerini görebilmek mümkün.

apple-watch-cakma-model

Apple’ın CES 2015 fuarının önüne geçtiği diğer bir konu ise akıllı saat modeli Apple Watch oldu. Şirket ilk olarak Apple Watch’ın önümüzdeki mart ayında satışa sunulabileceğini basınla paylaştı. Ancak en önemlisi ise Zhuhai Liming adındaki bir şirket, Apple Watch benzeri bir akıllı saatle tüm dikkatleri üzerine çekti. Bu saat modeli Android işletim sistemiyle çalışıyor. Modeli ise birebir Apple Watch ile aynı. Ama haber başlıklarına konu olan yine Apple oldu.

İşte Apple’ın böyle bir hikayesi var. Hiçbir fuara katılmadığı halde gündeme damga vurabilmek başarısını yakalayabiliyor. Sizce de garip değil mi?


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın