Apple’dan alt yazılı, canlı başlıklı video uygulaması: Clips

Apple, iPhone ve iPad’de hızlı ve eğlenceli videolar oluşturmasını sağlayan yeni uygulaması Clips’i tanıttı. Apple Clips uygulaması ile video klipler, fotoğraflar ve müzikler bir araya getirilerek oluşturan videolar, Mesajlar uygulaması veya Instagram, Facebook, Twitter ve YouTube gibi sosyal ağlar aracılığıyla paylaşılabiliyor.

Apple Clips ile birlikte, kullanıcıların yalnızca seslerini kullanarak animasyonlu alt yazılar ve başlıklar oluşturmasını sağlayacak bir özellik olan ve 36 dilde desteklenen Canlı Başlıklar özelliği de kullanıma sunuluyor.

Apple‘ın Clips uygulamasında  bulunan Canlı Başlıklar ile, kullanıcılar yalnızca seslerini kullanarak animasyonlu alt yazılar ve başlıklar ekleyebiliyor. Alt yazılar, kullanıcı konuşurken otomatik olarak oluşturulup, kullanıcının sesi ile uyum içinde olacak biçimde ekranda görünüyor.

Çizgi roman filtreleri ve animasyonlu poster

Çizgi roman filtreleri, konuşma balonları, şekiller ve tam ekran animasyonlu posterler gibi eğlenceli efektler sunan Clips ile kullanıcılar iPhone veya iPad’de zaman çizelgeleri, izler veya karmaşık düzenleme araçları olmadan birden fazla klip içeren videolar oluşturabiliyor.

Kullanıcı tek bir düğmeyi basılı tutarak canlı videolar veya fotoğraflar çekebiliyor ya da bu videoları veya fotoğrafları Fotoğraf Arşivi’ne ekleyebiliyor. Ardından, sanatsal filtreler, konuşma balonları, şekiller veya emojiler kullanılabiliyor. Clips uygulamasında aralarından seçim yapılabilecek şekilde sunulan müzik parçaları, videonun uzunluğuna otomatik olarak uyum sağlıyor.

Nisan başında ücretsiz olarak App Store’da sunulacak olan Clips, iPhone 5s ve sonraki sürümleri, yeni 9.7 inç iPad, tüm iPad Air ve iPad Pro modelleri, iPad mini  2 ve sonraki sürümleri ve 6. nesil iPod touch ile uyumlu olacak. Clips’i kullanabilmek için cihazda iOS 10.3 yüklü olması gerekecek.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın