Apple 1000 kişilik orduyla elektrikli otomobil üzerinde çalışıyor

Apple’ın bir otomobil modeli üzerinde çalıştığı uzun zamandan beri konuşulan bir konuydu. Ancak bu konu, her geçen gün söylenti olmaktan çıkıyor. Dün Wall Street Journal’ın paylaştığı yeni bilgiler Apple’ın kendi markasına ait bir otomobil üzerinde çalıştığı söylentilerini güçlendirdi.

Haberde paylaşılan detaylara göre Apple’ın üzerinde çalıştığı otomobil modeli tamamen elektrikli bir motora sahip olacak. Hatta bu araç ilk prototipinin otomobil değil, ‘van’ segmentinde olacağı da paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor. Apple’ın geliştirdiği aracın batarya ve işletim sistemi konusunda geliştirmelerin son hızla devam ettiği de gelen bilgiler arasında.

apple-elektrikli-otomobil-2

Küçük bir ordu kurdu

Dikkat çeken bir diğer gelişme ise Apple’ın kendi otomobilini geliştirebilmesi için 1000’den fazla kişiyi istihdam etmesi. Mercedes ve Ford gibi otomobil devlerinin yanı sıra elektrikli otomobil üreticisi Tesla‘dan birçok  çalışanın bir süre önce Apple’a transfer edildiği ifade ediliyor.

Apple’ın kendi otomobil modelini geliştirmesi en çok Tesla’yı üzeceğe benziyor. Konu hakkındaki son haberleri paylaşmaya devam edeceğiz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın