Apple Music, Android’teki yerini aldı

Daha önce ekran görüntülerini paylaştığımız Apple Music, Android uygulaması artık yayında. Apple’ın bugün Google Play’de yayınladığı uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ancak Google Play’de Türkiye hesabınız varsa çok heveslenmeyin. Bunun sebebi de ne yazık ki Türkiye’deki kullanıcılara Apple Music sunulmaması.

Apple Music uygulaması, Android 4.3 ve üzerindeki sürüme sahip olan tüm akıllı telefonlara indirilebiliyor. Apple Music,  Android kullanıcıları için de aynı fiyatlara ve fırsatlara sahip. Yani 3 aylık deneme süresini kullanabilecek Android kullanıcıları, bu süre bitiminde ise aylık 9.99 dolarlık fiyatla üyeliklerine devam edebilecek.

Apple’ın bu fiyatlandırması ise aslında direkt olarak Google’ın Music servisi Google Music’i hedef alıyor. Çünkü Google Music’in de aylık abonelik ücreti 9.99 dolar.

apple-music-android-uygulamasi

Micro SD kart desteği var

Apple Music’in Android uygulamasının iOS’a göre daha fazla özelliklere sahip olduğunu paylaşalım. Kendi tasarım anlayışını Android uygulamasına taşıyan Apple, Beats 1 Radio, Apple Music kataloğuna ulaşma ve Apple’ın müzik öneri motorunu Android’e taşımış durumda. Ancak Android işletim sistemli akıllı telefonların en büyük özelliği olan harici micro SD kart desteği, Android’ler için geliştirilen Apple Music uygulamasında yer alıyor.

Öte yandan Türkiye’de hâlâ Apple Music kullanıma açılmış durumda değil. Bu yüzden de Apple Music’in Türkiye’deki kullanıcılara sunulacağı tarihi iple çekiyoruz.

Apple Music’in Android uygulamasını buradan indirebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın