Apple Music’in Türkiye fiyatı aylık 9.99 TL olarak belirlendi

Apple‘ın geçtiğimiz hafta tanıttığı yeni online müzik servisi Apple Music‘in Türkiye’deki satış fiyatı belli oldu. Apple’dan paylaşılan bilgilere göre Apple Music, Türkiye’de aylık 9.99 TL‘lik fiyat ile kullanıcılara sunulacak. Apple Music’in aile paketi fiyatı ise 14.99 TL. Daha önce hazırladığımız haberlerde Apple Music’in ABD’de de 9.99 dolardan başladığını paylaşmıştık. Görünen o ki Apple ülkelere göre farklı fiyat politikaları geliştirmiş durumda. Bu da Apple’ın bu konudaki iddiasını bir kez daha ortaya koyuyor.

Açıkçası Apple’ın Türkiye’de ABD’ye oranla daha uygun bir fiyatla kullanıcılarla buluşacağını tahmin etmiştik. Açıklanan fiyat da bu doğrultuda çıktı.

Apple’ın bu alana girmesi kuşkusuz pazardaki rekabeti artıracak. Online müzik servisleri alanında şu anda pazarda iki önemli oyuncu bulunuyor. Bu şirketler, Spotify ve Deezer. Ancak Apple’ın elindeki para vermeye hazır çok önemli bir kitle bulunuyor.

Apple’dan paylaşılan bilgilere göre Apple Music, 30 Haziran’da 100’den fazla ülkede kullanıcılara sunulacak. Apple Music’in online müzik dinleyenlere sunacağı 7 temel özelliği merak ediyorsanız, buradan inceleyebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın