Apple Watch 2, suya dayanıklılık, GPS ve watchOS 3 ile geldi

Apple’ın akıllı saati Apple Watch 2 tanıtıldı. Apple Watch Series 2 adı verilen akıllı saat, yüzücüler için 50 metre suya dayanıklılık, yerleşik GPS, iki kat daha parlak ekran, yüzde 50’ye kadar daha hızlı olmasını sağlayan çift çekirdekli işlemci ve watchOS 3 özelliklerine sahip.

apple-watch-2-swimmingwatchOS 3’ün performans geliştirmeleri ile birlikte Apple Watch Series 2, üçüncü taraf uygulamalara erişimi, bildirimler almayı/yanıtlamayı ve Apple Pay kullanmayı daha da kolay hale getiriyor. 

Yüzücülerin yaktığı aktif kalori miktarını doğru bir şekilde ölçmek için tamamlanılan tur sayısını hesaplayan Apple Watch Series 2, ortalama tur hızını takip edip, kulaç türünü de otomatik olarak saptıyor.

Yerleşik GPS ile Apple Watch Series 2 yürüme, koşma ve bisiklete binme gibi açık hava egzersizleri için kesin mesafeyi, tempoyu ve hızı, kullanıcının yanına iPhone almasına gerek kalmadan kaydediyor.

Türkiye fiyatı ne olacak?

Apple Watch 2 (Apple Watch Series 2) ile birlikte, Apple’ın ilk akıllı saat modeli olan Apple Watch da yeni çift çekirdekli işlemci ve GPU ile güncellenerek, Apple Watch Series 1 adını aldı.

İlk Apple Watch’a göre yüzde 50’ye kadar daha hızlı hale gelen, Sport Band ile eşleşen Apple Watch Series 1 Türkiye’de altın, roze altın, gümüş ve uzay grisi renklerinde alüminyum kasalarıyla ve 1049 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak.

apple-watch-series-2Çok çeşitli kayışlarla eşleşen Apple Watch Series 2 ise altın, roze altın, gümüş veya uzay grisi renklerinde alüminyum ya da gümüş veya uzay siyahı renklerinde paslanmaz çelik kasalarıyla 1399 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Yeni seramik Apple Watch Edition’ın 38 mm’lik modeli 4799 TL’ye, 42 mm’lik modeli ise 4999 TL’ye satılacak. Apple Watch Nike+ 1399 TL’den ve Apple Watch Hermès 1149 ABD Doları’ndan başlayan fiyatlarla bulunacak.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın