Apple Watch, saatleri ileri alacak

Apple, merakla beklenen akıllı saati Apple Watch için 9 Mart’ta özel bir tanıtım etkinliği yapacağını duyurdu. Şirketin etkinlik için hazırladığı davetiye “Spring Forward” (Saatleri ileri alma) başlığını taşıyor. Davetiyede, ABD’de 8 Mart’ta başlayacak olan yaz saati uygulamasına (Türkiye bu yıl yaz saati uygulamasına 29 Mart 2015’te geçecek) gönderme yapan Apple, 10 gün sonra düzenleyeceği bu özel etkinlikte Apple Watch’u tanıtacak.

ABD’nin San Francisco kentinde 9 Mart Pazartesi günü düzenlenecek olan etkinlik Türkiye saati ile 20:00’de başlayacak. Nisan ayında satışa çıkması beklenen Apple Watch modellerinin fiyatları ve hangi ülkelerde öncelikli olarak sunulacağı da bu etkinlikte açıklanacak.  Akıllı saatin en çok merak edilen özelliklerinin başında gelen “Şarjı ne kadar gidecek?” sorusu da bu etkinlikle cevabını bulacak.

6 milyon sipariş verdi

apple-spring-forward

Apple Watch’un yoğun  kullanımda 2.5 saat ile 4 saat arasında değişen şarj ömrünün, ortalama kullanımda 19 saate, bekleme modunda ise 3 güne çıkabileceği gelen ilk haberler arasında. Apple Watch, Apple Watch Sport ve Apple Watch Edition olmak üzere 3 farklı model olarak sunulacak olan akıllı saatin fiyatının 349 dolardan başlaması bekleniyor.

Apple’ın Asyalı tedarikçilere bu yılın ilk çeyreği için yaptığı üretim siparişleri 6 milyonu bulan Apple Watch, şirketin iPhone 6 modelleriyle birlikte tanıttığı mobil ödeme sistemi Apple Pay’i de destekliyor. iPhone 5 ve üstü modellerle uyumlu olan Apple Watch’u satın almadan önce buradan deneyebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın