Apple Watch, ilk gününde 1 milyon adet sattı

Apple’ın merakla beklenen akıllı saati Apple Watch’un, 10 Nisan Cuma günü ön satışına başlandı. ABD’li tüketiciler tarafından yoğun ilgiyle karşılaşan Apple Watch’un online ön sipariş satışlarının ilk 6 saatte tükendiği belirtilirken, araştırma şirketi Slice Intelligence, akıllı saatin ilk gününde 1 milyonluk satış adedine ulaştığını açıkladı. 10 Nisan Cuma günü online kanallardan tam 957 bin adet Apple Watch satıldığını duyuran şirketin tahminlerine göre bu rakam haftasonunda toplam 2 milyonu aştı.

3 kişiden 2’si Apple Watch Sport modelini aldı

Apple-Watch-Sport

9 bin 80 online alışverişi inceleyen Slice Intelligence’a göre Apple Watch satın alan müşterilerin yüzde 72’si son 2 yılda başka bir Apple ürünü de almış. Online tüketicilerin yüzde 62’sinin ilk tercihi 349 dolardan başlayan fiyatlarla satışı çıkan Apple Watch Sport olurken, yüzde 71’i 42 mm’lik büyük ekranlı akıllı saat modelini tercih etmiş. Apple Watch ön siparişi verenlerin ortalama harcaması ise 508 dolar olarak tespit edilmiş. Apple Watch Sport kayışlar arasında en çok tercih edilen model yüzde 64 ile siyah renkli kayış olmuş.

Apple’ın her ürününde olduğu gibi Apple Watch için de kritik öneme sahip olan ilk haftasonu satışlarıyla ilgili resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde Apple tarafından yapılması bekleniyor.

Ön siparişle Apple Watch satın alanlar, akıllı saatlerine kavuşmak için ise yaklaşık 10 gün bekleyecek. ABD başta olmak üzere öncelikli olarak 9 ülkede satışa çıkacak olan Apple Watch’un sevkiyatlarına 24 Nisan’dan itibaren başlanacak.

 

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın