Apple Watch’un su geçirmeme özelliğine sahip olduğu ortaya çıktı

Apple’ın akıllı saat modeli Apple Watch’un su geçirmeme özelliğine sahip olduğu ortaya çıktı. Apple Watch satın alan kullanıcıların yaptığı testlerde yeni akıllı saat modelinin ne kadar suya karşı dayanıklı olduğu test edildi. Apple tarafından her ne kadar açıklanmasa da Apple Watch suya karşı oldukça dayanıklı olduğu görülüyor.

Hatta YouTube’ta paylaşılan bir videoda Apple Watch’a, havuzda ciddi bir test yapılıyor. Apple’ın akıllı saatiyle havuza dalan bir kullanıcı, Apple Watch’u uzun bir süre havuza atıyor. Ve yaklaşık 5 dakika kadar havuzun içinde bekliyor. Apple Watch, havuzdan çıktığında hiçbir sorun olmadan kullanılabiliyor. Akıllı saatin dijital kurma kolundan (crown) dokunmatik ekranına kadar birçok özellik çok iyi bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Yazının başında da paylaştığımız üzere Apple, akıllı saat modelinin su geçirmemesi özelliğine karşın hiçbir açıklamada bulunmamıştı. Ancak yeni akıllı saatin kullanım rehberine bakıldığında aslında akıllı saatin IPX7 sertifikasına sahip olduğu görülüyor. Bu da Apple Watch’un yaklaşık 2 metreden derinliğe kadar dayanabildiğini gösteriyor. Ancak deniz suyu ve kimyasal maddelere dayanamadığını da belirtelim.

Apple Watch ilk duyurulduğunda birçok teknoloji meraklısı tarafından olumsuz eleştiriler almıştı. Ancak görünen o ki, Apple sürprizler yaparak akıllı saatte oldukça iddialı olduğunu kanıtılıyor.

Apple Watch’un tüm özelliklerini daha önce hazırladığımız yazılardan takip edebilirsiniz.

Apple Watch’un su geçirmeme test videosunu ise aşağıda izleyebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın