Apple Watch 7 ülkede daha satışa çıkıyor ama Türkiye yine yok!

Apple’ın akıllı saat modeli Apple Watch‘un ne zaman Türkiye’de satışa çıkacağını merak edenlere kötü haber geldi. Apple Watch, 7 ülkede daha satışa çıkıyor ama Türkiye yine yok! Şirketten yapılan açıklamaya göre Apple Watch’un 26 Haziran’dan itibaren İtalya, Meksika, Singapur, Güney Kore, İspanya, İsviçre ve Tayvan’da Apple Online Store, Apple Store’lar ve belirli Apple Yetkili Satıcıları’nda satışa sunulacak. Bu ülkelerden de anlaşılacağı üzere Türkiye ikinci dalga olarak ifade edilen ülkeler arasında yok. Bu da Apple Watch’un Türkiye’deki tüketicilerle daha geç bulaşacağını gösteriyor.

Konu hakkında açıklama yapan Apple’ın Kıdemli Operasyonlar Başkan Yardımcısı Jeff Williams, “Apple Watch siparişlerini karşılama konusunda büyük ilerlemeler kaydediyoruz ve müşterilerimize sabırları için teşekkür ediyoruz. Uzay Siyahı Baklalı Model Bilezikli Uzay Siyahı Paslanmaz Çelik 42 mm Apple Watch hariç, Mayıs ayı içinde verilecek tüm siparişler iki hafta içinde müşterilerimize gönderilecek. Bu süre zarfında bazı modelleri Apple Store’larda da satmaya başlayacağız” açıklamasını yaptı.

Açık konuşmak gerekirse iPhone modellerinin Türkiye’ye artık daha hızlı bir şekilde gelmesinden dolayı Apple Watch’u da daha erken bekliyorduk. Ancak şirketten paylaşılan bilgilerle biraz hayal kırıklığına uğradık. Umarız ara çok fazla açılmadan Apple Watch modelleri Türkiye’ye gelir. Apple Watch modellerinin çıkacağı tarihi merakla bekliyoruz.

Apple Watch’un özellikleri daha önce paylaştığımız yazıda okuyabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın