Apple Watch alanların kullanması gereken 11 uygulama

Apple Watch aldınız ve hangi uygulamaların kullanılabileceğiniz bilmiyorsunuz. O zaman bu yazı tam size göre. Neden mi? Apple Watch alanlara ilk sorulan soruların başında “Apple Watch ne işe yarıyor” geliyor. Bu sorulara en iyi yanıtlar verebilmek için uygulama dünyasına adım atmanız şart. Apple Watch için geliştirilen birçok uygulama bulunuyor. Sosyal medya paylaşımlarından, banka işlemlerine kadar birçok farklı kategoride Apple Watch uygulaması kullanabilmeniz mümkün. Bu uygulamaları kullanarak daha kolay ve basit yaşayabilirsiniz. İşte Apple Watch alanların kullanması gereken 11 uygulama…

 

1- BiTaksi

bitaksi-apple-watch-uygulama

Taksilerle akıllı telefon kullanıcılarını buluşturan BiTaksi, Apple Watch uygulamasını çıkan ilk şirketler arasında yer alıyor. Apple Watch üzerinden taksi çağırma ve ödeme seçeneklerini sunan BiTaksi’deki harita ile gelen taksiyi de takip edebilirsiniz.

 

2- Shazam

shazam-apple-watch-uygulama

Çalan şarkıları kimin söylediğini ve şarkı adını söyleyen Shazam’ın Apple Watch uygulaması oldukça başarılı. Bu uygulama ile iPhone’unuzu cebinizden çıkarmadan çalan müzikler hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olabileceksiniz.

 

3- Fitwell

Fitwell-Apple-Watch-uygulama

Yerli girişimciler tarafından hayata geçirilen sağlıklı yaşam uygulaması Fitwell’in Apple Watch uygulaması bulunuyor. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar, spor hareketlerinden yedikleri yiyeceklerin kalorilerine kadar ulaşabiliyor.

 

4- Instagram

instagram-apple-watch-uygulama

Akıllı saatten Instagram mı kullanılır demeyin. Instagram oldukça başarılı bir arayüzle Apple Watch’te yer alıyor. Kullanıcılar, arkadaşlarının yükledikleri fotoğrafları akıllı saat üzerinden görüntüleyebiliyor. Aynı zamanda fotoğrafları beğenmek ve yorumları okumak da mümkün. Şu anda sadece fotoğraflara yorum yazılmıyor.

 

5- Akbank

akbank-apple-watch-uygulama

Akbank’ın Apple Watch uygulaması bankanın ’Direkt Mobil’ uygulaması ile entegre olarak çalışıyor. Uygulama üzerinden güncel döviz kurlarına hızlıca ulaşabilir, hesap ve kart bilgilerini kolayca görüntüleyebilir, en yakın şube ve ATM’leri bulabilir, bankacılık işlemlerinizle ilgili bildirimleri anlık takip edebilirsiniz.

 

6- Uber

uber-apple-watch-uygulama

Türkiye’deki araç sayısını her geçen gün arttıran Uber, Apple Watch uygulaması ile kullanıcıların akıllı saatten araç çağırabilmesini sağlıyor. En yakın aracı harita üzerinde gösteren uygulama, aynı zamanda yolcukluk bittikten sonra ücreti de Apple Watch üzerinden gösterebiliyor.

 

6- İş Bankası

is-bankasi-apple-watch-uygulama

İşCep ile entegre bir şekilde çalışan İş Bankası’nın Apple Watch uygulaması hemen hemen tüm işlemler yer alıyor. İşCep kullanıcıları herhangi bir şifre girişine gerek olmadan güncel finansal verileri takip edebiliyor, en yakın Bankamatik ve şubelere haritadan yönlendirmeyle kolayca ulaşabiliyor. Kullanıcılar, ayrıca bulundukları konuma göre en yakınlarındaki Maximum Kart kampanyalarını ve fırsatlarını takip etme imkânı bulabiliyor.

 

7- Twitter

twitter-apple-watch-uygulama

Twitter’ın Apple Watch uygulaması da oldukça başarılı seçenekler arasında. Kullanıcıların takip ettiği kişileri ekrana taşıyan Twitter’ın Apple Watch uygulaması ile tweet atabilmek de mümkün. Sadece atılan tweetlere cevap verebildiğiniz uygulamada, klavye yerine Siri kullanılabiliyor.

 

8- Yapı Kredi

Yapı Kredi Mobil Şube ile entegre çalışan bu Apple Watch uygulaması ile güncel döviz kurlarına hızlıca ulaşabilir, hesap ve kart bilgilerini kolayca görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca en yakın şube ve ATM’ler, bankacılık işlemlerinizle ilgili bildirimleri de Yapı Kredi’nin Apple Watch uygulaması içinde yer alıyor.

 

9- Sunrise

sunrise-apple-watch-uygulama

En popüler takvim uygulamaları arasında yer alan Sunrise, Apple Watch’ta yer alan seçenekler arasında yer alıyor. Sunrise hesabınıza girdiğiniz tüm etkinlikler Apple Watch ekranından takip edilebiliyor. Yaklaşan etkinliklerse kullanıcılara akıllı saat üzerinden iletiliyor.

 

10 -Türk Ekonomi Bankası (TEB)

teb-apple-watch-uygulama

Daha önce Google Glass ve Samsung Gear 2 uygulamalarıyla giyilebilir teknolojilerde yer alan TEB, Apple Watch üzerinden de yer alıyor. CEPTETEB uygulaması ile entegre olarak çalışan Apple Watch uygulaması kullanıcıları döviz, altın ve piyasa verilerine erişme, güncel haberleri takip etme, dilerlerse hisse senedi fiyatlarındaki değişiklikleri anlık bildirim olarak alabilme ve en yakın TEB ATM ve şubelerini bulma fonksiyonlarını akıllı saatlerinden kullanabilecekler.

 

11- Foursquare

Foursquare-Apple-Watch-uygulama

Mekan öneri uygulaması Foursquare’in Apple Watch uygulaması ise en yakınınızdaki popüler mekanları keşfedebilirsiniz. Uygulama içerisinde tüm yiyecek ve içecek kategorilerini yer alıyor. İsterseniz sesli olarak mekan da arayabilirsiniz. Mekanlar ise harita üzerinden bulunabiliyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın