Apple yeni kampüsüne WWDC 2017 ile bir adım daha yaklaştı

Apple’ın dünya çapındaki geliştirici topluluğuna ev sahipliği yapan yıllık geliştiriciler konferansı WWDC’nin bu yılki programı belli oldu. Apple’dan yapılan resmi duyuruya göre Apple WWDC 2017 etkinliği 5-9 Haziran 2017 tarihleri arasında düzenlenecek.

WWDC’nin bu yılki adresi ise yeniden San Jose olacak. Apple’ın yazılım ve servis dünyasındaki en son yeniliklerinin duyurulduğu WWDC etkinliğini 13 yıldır San Francisco’da düzenleyen şirket, bu yıl tekrar San Jose’ye dönmüş olacak.

5 Haziran’da başlayacak konferans, San Jose’deki McEnery Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Apple’ın Cupertino’daki yeni merkezine birkaç dakika uzaklıkta düzenlenecek WWDC 2017, geliştiricilere konferans boyunca 1000’den fazla Apple mühendisiyle tanışma ve onlarla görüşme fırsatı sunacak.

WWDC’nin iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV ve Mac’te kullanılacak uygulamalar için geliştiricilere ilham vereceğini belirten Apple’dan yapılan açıklamada, şöyle denildi:

“WWDC’de her yıl dünyanın dört bir yanından gelen milyonlarca yetenekli geliştirici, Swift gibi programlama dillerinden SiriKit, HomeKit, HealthKit ve CarPlay gibi çığır açan geliştirici API’larına kadar, Apple’ın sunduğu devrim niteliğindeki platform teknolojileri hakkında bilgi ediniyor.” 

iOS 11’in tanıtılması bekleniyor

McEnery Kongre Merkezi, WWDC 2017’ye katılacak olan geliştiriciler açısından, yürüme mesafesinde bulunan otel, restoran ve eğlence seçenekleriyle San Francisco’ya göre daha uygun maliyet alternatifleri sunuyor.

Apple, iOS, macOS, tvOS ve watchOS başta olmak üzere yazılım dünyasındaki yeniliklerini paylaşacağı konferansta, bu yıl yeni mobil işletim sistemi iOS 11’i de tanıtması bekleniyor.

WWDC 2017 için geliştiriciler ilkbahardan itibaren bilet başvurusu yapabilecek. Konferans, Apple Geliştirici web sitesinde (developer.apple.com/wwdc) ve iPhone, iPad ve Apple TV için WWDC uygulamasında canlı olarak yayınlanacak.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın