Apple’ın yeni iPhone’u 21 Mart’ta geliyor!

Apple yeni iPhone modelinin tüketicilerin karşısına çıkarması beklenen bahar etkinliği için resmi davetiyelerini göndermeye başladı. Apple’ın yeni iPhone ve iPad modellerini tanıtması beklenen etkinlik 21 Mart 2016 Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

“Let us loop you in” başlığıyla gönderilen davette, Apple’ın hangi ürün ve ürünleri tanıtacağı ile ilgili ayrıntılı verilmezken, şirketin genel merkezinin bulunduğu Cupertino’da düzenlenecek olan özel etkinlikte, Apple’ın 4 inçlik yeni modeli iPhone SE’yi tanıtması bekleniyor.

iPhone 5s’in güncellenmiş hali olan iPhone SE’nin  A9 işlemci, 1 GB RAM, 12 megapiksel arka kamera, 1642 mAh’lik batarya, NFC, Live Photos ve 4K video kayıt desteği ile gelmesi bekleniyor.

Türkiye saati ile 20:00’de başlayacak

iOS-9.3-ozellikleriApple’ın resmi sitesi üzerinden de duyurulan (Apple, buradaki link üzerinden etkinliği canlı olarak yayınlayacak) etkinlikte ayrıca Apple’ın geçen yılın kasım ayında satışa sunduğu 12.9 inçlik iPad Pro’nun 9.7 inçlik versiyonu, Apple Watch için yeni işletim sistemi ve yeni kayışlar ile Apple Pay’in yeni özellikleri de paylaşılacak.

21 Mart Pazartesi günü Türkiye saati ile 20:00’de başlayacak olan etkinlikte,MacBook’lar için yeni işletim sisteminin yanısıra, Apple’ın bu yılın başında “beta” olarak yazılım geliştiricilere açtığı yeni mobil işletim sistemi iOS 9.3’ün son tüketici sürümünün kullanıcıların karşısına çıkması kuvvetle muhtemel. iOS 9.3 ile gelmesi beklenen özelliklere buradan erişebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın