Careem Dubai’den Türkiye’ye araç çağırmak için geldi

Dubai merkezli araç çağırma uygulaması Careem, Türkiye pazarına girdi. Bölgenin önde gelen uygulama tabanlı, şoförlü araç çağırma hizmeti Careem, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya’da büyümeye odaklı stratejisi doğrultusunda Türkiye’deki operasyonlarını İstanbul ile başlattı.

Müşteriler Careem’in, akıllı telefonlara özel uygulamasını, web sitesini veya çağrı merkezini kullanarak, araç çağırabiliyor. Temmuz 2012’de kurulan Careem, halen Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde Abu Dabi, İskenderiye, Umman, Beyrut, Kahire, Kazablanka, Dammam, Doha, Dubai, Cidde, Kuveyt ve Riyad dahil 44 şehirde faaliyetlerini sürdürüyor.

Körfez ülkelerinde yaygın olan Careem’in en büyük pazarı, 23 şehrinde araç çağırma hizmeti sunduğu Suudi Arabistan. Yakında Mısır’da 3 yeni şehri daha kapsayacak olan Careem, 2016 başında Savaree adlı start-up firmasını satın aldığından bu yana Pakistan’daki genişlemesini de sürdürüyor.

Havaalanları ile başlayacak

careem_mudassirVerilen bilgiye göre Careem’in Türkiye’deki operasyonları havaalanlarında başlayacak ve müşterilere Mercedes VITO ve Volkswagen gibi araçlarla gidiş dönüş transfer hizmetleri sunulacak.

Türkiye’deki tüketiciler için Uber, BiTaksi, Olev gibi seçeneklere Careem ile birlikte bir alternatif daha eklenirken;  Careem’in kurucu ortağı ve genel müdürü Mudassir Sheikha, Türkiye lansmanı hakkında şunları söyledi:

“Bölgede kurulan ve gelişen bir şirket olarak Türkiye’yi de yakından tanıyoruz ve yerel halk üzerinde anlamlı bir etki yaratacak elverişli ulaşım seçenekleri sağlamak için hizmetlerimizi ülkeye ve şehre göre özelleştiriyoruz. Careem’i Türkiye’de lanse etmek, bölgenin lider şoförlü araç çağırma hizmeti olarak konumumuzu pekiştirme yolculuğumuzda önemli bir kilometre taşı oldu. Bu dinamik pazarda hızla büyüyeceğimize inanıyoruz.”


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın