Arçelik, Beko ve Grundig markalı Android TV’ler geliyor

Arçelik ile Google arasında daha önce tablet ve bilgisayarlarda hayata geçirilen işbirliği, şimdi de televizyonlara uygulanıyor. Şirket, Arçelik, Beko ve Grundig markaları için tasarlayacağı yeni nesil akıllı televizyonlarda Google’ın TV’ler için tasarladığı işletim sistemi Android TV’yi kullanacak.

Arçelik’in üretimini ve satışını yapacağı akıllı televizyonlar Google servislerini destekleyecek ve kullanıcılara istedikleri içeriğe, istedikleri zaman ulaşım imkânı sağlayacak. Arçelik’in üretim ve satışını yapacağı Android işletim sistemli yeni nesil akıllı televizyonlar önümüzdeki dönemde tüketicilerle buluşacak.

Google ekosistemini TV ekranına taşıyacak

Android TV ile kullanıcılar Google Play Store’dan farklı Google uygulamalarını Arçelik, Beko, Grundig markalı akıllı televizyonlardan deneyimleme imkanına kavuşmuş olacak. Kullanıcılar, Google Arama, YouTube, fotoğraf, oyun, arama ve uygulama gibi uygulamalara Android işletim sistemine sahip olacak yeni nesil akıllı televizyonları üzerinden ulaşabilecek.

Arçelik, daha önce Google’ın Android işletim Sistemi’ni tablet bilgisayarlarda kullanmaya başlamıştı. Akıllı televizyonlarda ise YouTube ile bir işbirliğine girmişti.

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın