Hayatınızın aşkını bulduracak 7 uygulama

“Yeter artık bu yalnızlık” demek artık mazide kaldı. Arkadaşlık uygulamaları sayesinde elinizde tuttuğunuz o akıllı telefonlar artık size yeni bir sevgili de bulacak. Nasıl mı? Hemen sizi hazırladığımız listeye alıyoruz. İşte yalnızlığınıza son verecek 7 akıllı telefon uygulaması…

 

1- Tinder

Tinder-uygulama

Akıllı telefonların GPS özelliğinden yararlanan uygulama, en yakındaki diğer Tinder kulllanıcılarını tarıyor ve size gösteriyor. En iyi arkadaşlık uygulama seçeneklerinin başında yer alan Tinder’ın en büyük olayıysa biriyle mesajlaşabilmek için her iki tarafın birbirini beğenmesi gerekiyor. Başka bir deyişle sadece sevenler buluşabiliyor. Tinder, hem Android işletim sistemli telefonlara hem de iPhone’lara ücretsiz olarak indirilebiliyor.

 

2- OkCupid

okcupid-uygulama

Türkiye’deki en popüler çapkınlık uygulamalarından biri olan OkCupid, akıllı telefonların özelliklerinden sonuna kadar yararlanıyor. GPS özelliğiyle beraber kullanıcıları konumlarına göre eşleştiren uygulamada, her kullanıcı birbirine ücretsiz mesaj gönderebiliyor. Ücretsiz olan uygulamanın sadece mesaj kutusu kısıtlı. OkCupid’in iPhone ve Android uygulamaları bulunuyor.

 

3- Instamessage

instamesseage-uygulama

Fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram da artık bir arkadaşlık uygulaması oldu. Instamessage, Instagram kullanıcılarının birbine mesaj gönderebilmesini sağlıyor. Ancak uygulama bunu yaparken akıllı telefonların GPS özelliğini kullanarak, Instagram’a kimin, ne fotoğraf yüklediğini de gösteriyor. iOS ve Android uygulamaları mevcut.

 

4- Banjo

banjo-uygulama

Facebook, Twitter, Instagram, Foursquare gibi sosyal ağlarla bağlanabilen Banjo, konum bazlı olarak kullanıcıların etrafındaki diğer aboneleri gösteriyor. Uygulama bunu yaparken de bir harita kullanıyor. Kullanıcılar, istedikleri sosyal ağa göre bu haritayı taratarak, yeni arkadaşlara ulaşabiliyor. Uygulama şu anda sadece Android‘lere indirilebiliyor.

 

5- Skout

skout-uygulama

Kullanıcıların ilgi alanlarına göre abonelerini tanıştıran Skout, akıllı telefonların sallanmasıyla çalışıyor. Yalnızlıktan sıkılan uygulamanın kullanıcıları telefonu sallayarak, kendilerine en uygun arkadaşı bulabiliyor. Ancak Skout 30 saniye boyunca eşleşilen diğer abonenin erkek ya da kız olduğunu göstermiyor. Uygulamayı Android için buradan iPhone için buradan indirebilirsiniz.

 

6- Blendr

blendr-uygulama

Arkadaşlık uygulamaları ‘apaçi’ doldu diyenler ‘Blendr‘ tam size göre. Henüz daha çok fazla kişi tarafından keşfedilmeyen uygulamaya Facebook profiliyle girilebiliyor. Facebook fotoğraflarını ve bilgilerini kullanarak size özel bir profil oluşturan Blendr’da, kişiler ilgi alanlarına göre eşleştiriliyor. Başka bir deyişle tencere yuvarlanarak kapağını buluyor. iOS uygulamasını buradan, Android uygulamasını ise buradan indirebilirsiniz.

 

7- Pure

pure-uygulama

Uzun uzun mesajlaşmayı sevmeyenler buraya… Pure adındaki uygulama eşleşen kullanıcıların mesajlaşmadan buluşmalarını sağlıyor. Facebook hesaplarıyla giriş yapılabilen Pure’da eşleşilen çiftler için randevu teklifi yapılıyor. Bu teklife karşı taraftan onay gelirse yeni bir ilişkiye yelken açıyorsunuz. Pure’un sadece iOS uygulaması bulunuyor.

En iyi arkadaşlık uygulamaları


Yorumlar

yorum

8 comments

Bir Cevap Yazın