Armut, Facebook Messenger Bot’unu kullanıma sundu

Hizmet ihtiyacı olanlarla, uzman hizmet verenleri buluşturan online pazar yeri Armut.com, Facebook’un Messenger uygulaması üzerinden sunduğu Chatbot asistanını devreye aldı. Armut.com’un Facebook Messenger Chatbot üzerindeki Armut hizmet asistanıyla 1 dakika içinde boya badana talebi oluşturulabiliyor.

Kullanıcılar Armut hizmet asistanı ile Chatbot üzerinden Facebook hesaplarından çıkmadan basit birkaç soruya cevap vererek,  boya badana için hizmet talebinde bulunabiliyorlar, teklifleri ceplerinden takip edebiliyorlar.

Armut Hizmet Asistanı

Armut’un yazılım ekibi tarafından geliştirilen ve Facebook’da “Armut Hizmet Asistanı” ismiyle kullanıcılara sunulan Chatbot’ta, Docker ve .NET Core teknolojileri kullanıldı. Şu anda boya badana talepleriyle hizmete başlayan Armut’un Messenger Bot‘u, çok yakında Armut’un diğer hizmetlerinde de aktif olarak kullanılabilecek.

Trafiğin yüde 75’i mobilden

Konuya ilişkin açıklama yapan Armut.com Kurucu Ortağı Erol Değim, ‘‘Teknolojinin hayatı ve iş süreçlerini kolaylaştırdığı gerçeğini önemsiyoruz. Trafiğimizin yüzde 75’i mobilden geliyor. Kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştırmak adına yeni teknolojileri ve değişen tüketici davranışlarını yakından takip ediyor, kaynaklarımızı da bu doğrultuda kullanıyoruz. Bu proje ile Armut yazılım ekibinde Chatbot konusunda ciddi bir bilgi birikimi oldu. Dünyadaki rakiplerimizden ayrışmak adına önemli bir adım attık’’ dedi.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın