Hangi şehirde taşınma ücreti ne kadar? [Türkiye Taşınma Dosyası]

Online hizmet pazar yeri platformu Armut.com, nakliye alanındaki yeni girişimi “Rahat Taşın”ı kullanıma açtı. Pratik, hesaplı ve güvenli bir taşınma deneyimi sunmayı hedefleyen “Rahat Taşın”, fiyat hesaplama algoritması sayesinde anında fiyat ve online rezervasyon gibi özellikleri evini taşımak isteyenlerin hizmetine sunuyor. Armut, ‘Rahat Taşın’ ile büyükşehirlerde ortalama taşınma ücreti ne kadar? Hangi il, nereye taşınıyor?  gibi verileri içeren  “Türkiye Taşınma Dosyası” da hazırladı.

www.rahattasin.com ’da akıllı taşınma formu dolduran kullanıcılar evin detaylarına göre taşınma fiyatının nasıl değiştiğini anlık olarak görebiliyor.  Paketleme, montaj gibi ek hizmetler ihtiyaca göre seçilerek, taşınmaya tek tıkla dâhil edilebiliyor. Online rezervasyon 5 dakikada tamamlanıp, ödeme kredi kartından taşınma gerçekleştikten sonra alınıyor. Taşınma standartları kontrol edilen nakliyecilerle gerçekleşen taşınmalarda eşyalar, maddi hasara karşı Rahat Taşın garantisiyle güvence altına alınıyor.

Armut’un kurulduğu günden beri nakliyat dikeyinin en çok iş gerçekleştirilen alanlardan olduğunu aktaran Armut.com CEO’su Başak Taşpınar Değim, “Rahat Taşın” girişimi ile ilgili şunları söyledi:

“Ekibimiz dinamik bir fiyat algoritması geliştirdi. En iyi nakliyecileri belli bir eleme sürecinden geçirerek sistemimize dahil ettik, şu anda 72 nakliye iş ortağımız var. Anında rezervasyon garantisi ve kredi kartıyla ödeme kolaylığı gibi avantajlar sunduk. Yılda yaklaşık 2.5 milyon taşınma gerçekleşiyor. Şu anda taşınmaların % 6’sında online kanallar üzerinden nakliyeci bulunuyor. Rahat Taşın’la birlikte bu oranı önümüzdeki 3 yılda 2’ye katlamayı ve Türkiye’de online kanallardan nakliyeci bulunarak gerçekleşen her 3 taşınmadan 1’ini Rahat Taşın’la yapmayı hedefliyoruz.”

Türkiye’nin taşınma haritası

Armut, “Rahat Taşın” ile birlikte en çok taşınma hareketliliğinin olduğu illeri, ortalama taşınma fiyatlarını, İstanbul, Ankara ve İzmir’de ilçe kırılımında taşınma hareketlerini ve taşınma alışkanlıklarımızı içeren “Türkiye Taşınma Dosyası” raporu da hazırladı.

Raporda en çok taşınma hareketliliğinin olduğu iller, ortalama taşınma fiyatları, 3. Köprü etrafındaki taşınmaların zaman içinde nasıl değiştiği, Ankaralıların İstanbul’a taşınırken en çok tercih ettikleri ilçeler veya en çok taşınma gerçekleşen gün gibi bilgiler yer alıyor.  “Türkiye Taşınma Dosyası”nda yer alan  bazı ilgi çekici veriler şunlar:

Ortalama taşınma ücreti ne kadar?

İstanbullular en çok İzmir’e taşınıyor

 İstanbul’a en çok taşınan iller

 Ankara Küçükçekmece’ye, İzmir Kadıköy’e En çok taşınma cumartesi günü

Şehiriçinde ortalama mesafe  8 km İlginç taşınma talepleri


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın