Bebek bezi fiyatları karşılaştırma uygulaması: Bezegen

Karşılaştırma platformlarına bir yenisi daha eklendi. Ama bu kez ne akıllı telefon, ne bilgisayar, ne de uçak bileti…vs. Mühendis bir çiftin kendi ihtiyaçlarından yola çıkarak geliştirdikleri bebek bezi fiyatları ve markalarını karşılaştırma uygulaması Bezegen iOS cihazlar için App Store’da yerini aldı.

Online bebek bezi satan 20’den fazla e-ticaret sitesinin anlık fiyatlarını ve kampanyalarını tek uygulama üzerinden sunan Bezegen, birim fiyat üzerinden en uygun bebek bezi markalarını listeliyor. “Emici & Kuru”, “Yumuşak & Rahat”, “Sızdırmaz”, “Pişik Yapmaz”, “Kötü Kokmaz” kriterlerine göre kullanıcı puanlarını gösteren uygulama, “en iyi” ve “en ucuz” ürünleri bulmak isteyenlere rehberlik ediyor.

Tuvalet eğitimi tamamlanana kadar 6000 bez

Uzman görüşleri ve ebeveyn deneyimlerine göre “Bez Klavuzu” da bulunan Bezegen dünya ortalamasına göre bir bebeğin tuvalet eğitimini tamamlayana kadar yaklaşık 6000 adet bez tükettiğine de dikkat çekiyor. 

Uygulamanın geliştiricilerinden Orkun Öztürk, Bezegen hakkında şunları söylüyor:

“Yeni anne-baba olarak çektiğimiz en büyük sıkıntı en iyi ve ucuz bebek bezlerini doğru olarak tespit etmekti. Hangi bebek bezi gerçekten iyidir? diye çevremizdekilere soruyorduk. En uygun bez birim fiyatlarını hesaplamak için de internet başında saatler harcıyorduk.

Malum bez fiyatlarında ufak bir indirim bile toplam rakamı oldukça etkiliyor.

Sonuç olarak bu iş böyle olmaz dedik. Eşimle birlikte iki mühendis olarak kendi ihtiyacımızdan yola çıkarak, bebek bezlerine özel bir mobil uygulama geliştirdik.

Bezegen uygulamasını indirmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz. Uygulama hakkında ayrıntılı bilgi ise şurada.

iOS


Yorumlar

yorum

1 comment

Bir Cevap Yazın