Bedelli askerlik yapacaklar için 5 oyun önerisi

28 yaşını dolduran erkekleri sevindirecek haber bugün geldi ve bedelli askerlik resmen duyuruldu. 18 bin TL verenler askerliklerini silaha bile dokunmadan yapabilecek. Umarız, bedelli veya bedelsiz tüm savaş dürtüleri sadece video oyunlarıyla sınırlı kalır ancak özellikle bedelli askerlik yapanların bu alandaki adresi yine oyun dünyası olacak. Akıllı telefonlardan konsollara kadar birçok platformda yer alan bu oyunlar, grafik kalitesi ve satın alınabilecek tüfek ve benzeri aksesuarlarıyla dikkat çekiyor.  Tüm savaşların sadece dijital eğlence amaçlı kalması temennisiyle bedelli askerlik yapacaklara 5 oyun önerimiz var…

 

1- Call of Duty: Advanced Warfare

Call-of-Duty-Advanced-Warfare

Savaş oyunlarının tartışmasız en popüleri. Fırında yeni çıkan Call of Duty: Advanced Warfare, yenilenen grafik ve oyun kurgusuyla dikkatleri üzerine çekiyor. Bedelli askerlik yapacakların iliklerine kadar adrenalin yaşayacağı bu oyun, bilgisayarlar ve tüm oyun konsollarında yer alıyor. Call of Duty: Advanced Warfare’nin satış fiyatı ise 150 TL’den başlıyor. Konsol versiyonu ise 220 TL civarında.

 

2- Battlefield 4

Battlefield-4

Yılın oyunu olmaya aday Battlefield 4, bedelli askerlik yapacakların vazgeçemeyeceği oyunlar arasında. Battlefield 4 muhteşem grafikleri ile dramatik bir savaş deneyimi sağlıyor. Sadece Battlefield 4’te bir barajı zeminden havaya uçurabilir ya da bir gökdeleni yerle bir edebilirsiniz. Oyunda ayrıca 64 kişilik multiplayer haritalar bulunuyor. Battlefield 4’ün fiyatı ise 150 TL’den başlıyor.

 

3- Wargame: Red Dragon

Wargame-Red-Dragon

Bu yılın en çok ses getiren oyunları arasında Wargame: Red Dragon bulunuyor. Çok başarılı strateji oyunları arasında yer alan bu oyun, multiplayer ve single olarak oynanabiliyor. İkinci dünya savaşında geçen oyunda ünitelerin sayısı arttırıldı ve daha güzel haritalar yerini aldı. Oyundaki ‘single player’ kısmı ise daha zorlaştırılmış durumda. Wargame: Red Dragon ücretsiz olarak oynanabiliyor.

 

4- Brother In Arms 2: Global Front

Brother-in-Arms 2-Global-Front

Bedelli askerlik yapacakları tatmin edebilecek oyunların arasında Brother In Arms. Daha önce bilgisayar sürümleri bulunan oyun, artık akıllı telefonlarda yer alıyor. İkinci dünya savaşında geçen hikayede amaç, arkadaşlarınızı kurtarmak. Bu oyunun en iyi tarafı ise ücretsiz sürümünün bulunması. Üst düzey grafik deneyimi sunan oyun, iPhone ve iPad’lere indirilebiliyor.

 

5- Rivals at War

Rivals-at-War

Aksiyonu bol savaş oyunlarının bir diğeri Rivals at War, sadece Android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletlerde oynanabilen bu oyunda, 30 farklı savaş senaryoları bulunuyor. Oyunseveler, keskin nişancı, komutan, doktor, 6 farklı asker tipi seçebiliyor. Başka bir deyişle bedelli askerlik yapacaklar için tatmin edecek bir oyun. Rivals at War ücretsiz olarak indirilebiliyor.

 

Bonus: Tüfeksiz olmaz

Sony-Sharp-Shooter

Savaş oyunlarının vazgeçilmez aksesuvarlarının başında dijital tüfekler yer alıyor. Sony’nin ürettiği ‘Sharp Shooter’ adındaki tüfek modeli Plastation Move ile çalışıyor. Tüfeğin ucuna takılan Move kumandası, Move kamerası ile iletişime geçiyor ve kullanıcıların tüfeği nereye doğrultulduğunu anlıyor. Playstation 3’lerde kullanılan Sharp Shooter’ın fiyatı yapılan indirimlerle 50 TL’ye kadar düştü.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın