Sambacıları deviren Beşiktaş, 7 bölgenin şampiyonu oldu

7 bölge şampiyonunu uluslararası mücadelede için İstanbul’da ilk kez bir araya getiren Riot Games’in düzenlediği League of Legends (LoL) Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası’nın (IWCI) final karşılaşmasında şampiyonluk, turnuvaya Türkiye’yi temsilen katılan Beşiktaş E-Spor Kulübü’nün oldu. Beşiktaş eSpor Kulübü, finalde rakibi Brezilyalı INTZ’yi 3-1 mağlup ederek Türkiye şampiyonluğunun ardından bu kez bölge şampiyonluğuna uzandı.

Bu yıl ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilen League of Legends Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası, 21-25 Nisan tarihleri arasında Türkiye, Japonya, Latin Amerika, Brezilya, Okyanusya, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Uzakdoğu Asya bölge şampiyonları arasında heyecan verici bir liderlik mücadelesine sahne oldu. Turnuvanın final maçı, 25 Nisan’da Maslak Volkswagen Arena’da görkemli bir E-Spor şöleni eşliğinde gerçekleştirildi. Biletlerinin satışa çıkmasını takiben 2 gün içinde tükenen etkinlik, 5 binden fazla E-Spor tutkununu bir araya getirdi.

Çarşı yalnız bırakmadı!

Riot Games Türkiye ÜlkeMüdürü Hasan Çolakoğlu, turnuvanın Türkiye’de, bu ölçekte gerçekleştirilen ilk uluslararası e-Spor etkinliği olduğuna dikkat çekerken, Beşiktaş’ın ünlü taraftar grubu Çarşı, Beşiktaş’ın diğer tüm maçlarında olduğu gibi E-Spor’daki mücadelesinde de takımını yalnız bırakmadı. Beşiktaş formalarıyla salonu dolduran Çarşı grubu taraftarı, 5 binden fazla seyirciyle birlikte salondaki yerini aldı.

3 milyon kişi online takip etti

IWCI-BesiktaseSporKulubu

Turnuva boyunca İngilizce, Portekizce, Japonca gibi pek çok dilde canlı anlatımla yayınlanan maçlar, 5 gün boyunca milyonları ekran başına çekti. Anlık olarak 200 bin kişinin izlediği Türkiye’de internet üzerinde LoL TV’den canlı yayınlanan Wild Card yayınlarını tüm dünyada toplam 3 milyondan fazla tekil kullanıcı takip etti.

Mayıs’ta ABD’de dünya liderliği için yarışacak

League of Legends Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası Şampiyonu Beşiktaş eSpor Kulübü, Mayıs ayında ABD’nin Florida eyaletinde Donald L. Tucker Civic Center’da gerçekleştirilecek olan 2015 Sezon Ortası Özel Turnuvası’na (MSI) katılacak. Böylece ABD, Çin ve Güney Kore gibi E-Spor’a ev sahipliği yapan ülkelerin takımlarıyla aynı kategoride, bu kez küresel liderlik için mücadele edecek.

 

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın