Beyaz Saray Snapchat’teki yerini aldı

Beyaz Saray’ın sosyal ağlara ve dijital servislere olan ilgisi herkes tarafından bilinen bir gerçek. Özellikle ABD Başkanı Barrack Obama, Twitter ve Facebook hesaplarıyla dikkat çekmeyi başardı. Beyaz Saray şimdi ise son dönemlerin en popüler uygulaması olan Snapchat’teki yerini aldı.

Geçtiğimiz gün Beyaz Saray’ın resmi blogunda paylaşılan bir yazı ile duyuruldu. Bir snapcode ile yeni hesabı duyuran Washington’daki merkez, kullanıcıların bunu taratarak kendilerini eklemesini istedi. Ayrıca hesaba WhiteHouse kullanıcı adından da ulaşabilirsiniz.

snapchat-beyaz-saray

Beyaz Saray: Kullanıcılar neredeyse oradayız

Yapılan açıklamada, Beyaz Saray olarak kullanıcılar neredeyse orda olmak istediklerini dijital stratejileri çerçevesinde belirlediklerini ifade etti. Buna Snapchat’in de dahil olduğunu ekleyen Beyaz Saray yönetimi şunları söyledi: “Snapchat’te şu anda 100 milyon kullanıcı var ve bu kullanıcıların yüzde 60’ı ABD’den. Yaş aralığı ise 13 ile 34 arasında değişiyor. Artık White House hakkındaki haberlere Snapchat’ten de ulaşabileceksiniz.”

Snapchat, özellikle ABD’de önemli bir noktaya gelmiş durumda. Kullanıcılar için en önemli sosyal ağlardan veya mesajlaşma uygulamalarının başında kesinlikle Snapchat geliyor. White House’un da bu dijital mecraya katılması oldukça önemli. Snapchat hakkındaki yeni gelişmeleri merakla bekliyoruz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın