Artık Apple Watch ile de BiTaksi çağrılabilecek

Yolcu arayan taksiciler ile taksi arayan yolcuları akıllı telefonda buluşturan BiTaksi, önümüzdeki ay Türkiye’de de satışa sunulması planlanan Apple’ın akıllı saati Apple Watch ürünü için uygulama geliştirdi. BiTaksi akıllı telefon uygulaması ile entegre çalışacak olan sistem ile artık yolcular Apple Watch üzerinden de taksi çağırabilecek, taksinin gelişini canlı haritadan izleyebilecek. Yolcular ödemelerini nakit, kredi kartı, PayPal ya da BKM Express ile yapabilecek.

Kara Şimşek olmasa da taksi ayağınıza gelecek

Uygulamanın hayata geçmesiyle artık 1980’li yılların efsane dizisi Kara Şimşek’teki gibi kol saati üzerinden KITT’i olmasa da taksinizi ayağınıza getirmek mümkün olabilecek.  kara-simsek

2013 yılının mart ayında yüzde 100 yerli yazılımla hayata geçirilen BiTaksi’nin şu an itibariyle İstanbul’da 11 bin, Ankara’da da 1000’in üzerinde kayıtlı taksi bulunuyor. Bu yıl İzmir’de de kullanıcıların himzetine girmesi planlanan BiTaksi’nin İstanbul’daki 4, Ankara’daki bir olmak üzere toplam 5 ofisinde 60 kişilik bir ekip çalışıyor.

Akıllı telefonlara 1 milyon 250 bin kişi tarafından indirilen BiTaksi uygulamasına iPhone için buradan , Android işletim sistemli akıllı telefonlar için ise şuradan erişebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın