BiTaksi kullananlar numarasını gizleyerek konuşabilecek

Taksi şoförleriyle yolcuları akıllı telefon uygulaması üzerinden bir araya getiren BiTaksi, yeni güncellemesiyle numara gizleme özelliğini devre aldı. BiTaksi’nin iOS ve Android uygulamalarına gelen güncellemeyle profil bölümüne ‘numaramı gizle’ özelliği geldi. Bu özelliği aktif eden kullanıcıların numarası taksi şoförlerine gösterilmiyor.

bitaksi-numarami-gizle-ozelligiİnternet üzerinden konuşturuyor

‘Numaramı gizle’ özelliği VOIP yani internet üzerinden gerçekleştiriliyor. Başka bir deyişle görüşmeler mobil iletişim operatörlerinden değil, internet üzerinden gerçekleştiriliyor. Özelliğin aktif hale getirilebilmesi için kullanıcıların BiTaksi uygulamasına e-posta adresinizi tanımlamış olmanız gerekiyor.

BiTaksi, geçtiğimiz dönemlerde kullanıcıların uygulama içinde sürücüyle mesajlaşmasını sağlayan yeni bir özelliği de devreye almıştı. Bu da son dönemlerde sık sık gündeme gelen güvenlik önlemlerinde önemli bir rol oynuyor. ‘Numaramı gizle’ özelliğinin numarasının taksi şoförlerinde görünmesinden rahatsız olan kullanıcılar için birebir olduğunu düşünüyoruz.

BiTaksi’nin iOS uygulamasını buradan, Android uygulamasını ise şuradan akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın